Заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко: Маємо зберегти кожний медзаклад

Питання функціонування обласних та міських медичних закладів в умовах скорочення обсягів державного фінансування обговорювались під час робочої зустрічі за участю заступника голови обласної ради Владислава Куценка, директорки Східного департаменту НСЗУ Наталії Будяк, заступника голови Запорізької ОВА Віталія Сиволапа, керівництва обласного департаменту охорони здоров’я, а також керівників обласних та міських медичних закладів та установ.

Через російську агресію державне фінансування всіх галузей, в тому числі й медичної, скоротилось. В НСЗУ говорять, що найближчим часом очікувати на покращення ситуації не варто. За цих умов є доцільним поглиблення співпраці медичних закладів та установ з міжнародними неурядовими та благодійними організаціями. Це не вирішить всіх проблемних питань, але дозволить частково розв’язати деякі з них.

Своєю чергою Владислав Куценко наголосив на необхідності збереження медичних закладів та установ обласного підпорядкування:

- Часи не прості, але ми маємо докласти максимум зусиль, аби не допустити розвалу нашої медицини та зберегти кожний медзаклад, кожну медустанову, кожний трудовий колектив. Вважаю, що задля розв'язання проблемних питань КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр», КНП «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань», КНП «Обласний перинатальний центр» мають об’єднати зусилля всі гілки влади», - зазначив Владислав Куценко.

Заступник голови обласної ради також акцентував увагу на необхідності дотримання медичними закладами та установами режиму суворої економії та недопущення розтрат й закупівель товарів і послуг за завищеними цінами. За словами Владислава Куценка в разі виявлення таких випадків Запорізька обласна рада реагуватиме жорстко й максимально сприятиме правоохоронним органам в розслідуванні таких випадків та притягненні винних до відповідальності.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
25.05.2023