Запорізькі освітяни напередодні нового навчального року обговорили пріоритетні напрямки роботи

У сесійній залі обласної ради відбулася традиційна серпнева конференція педагогічних працівників Запорізької області.

У роботі конференції взяли участь керівники та педагоги навчальних закладів Запорізької області, голова облдержадміністрації Олександр Старух, заступник голови облради Геннадій Фукс, депутати Запорізької обласної ради.

Голова ОДА Олександр Старух окреслив у своєму виступі проблемні питання, які потребують уваги з боку усіх організаторів освіти в регіоні. Серед них забезпечення шкіл підручниками, модернізація системи харчування, виконання вимог протипожежної безпеки, підвищення показників ЗНО, ремонти у навчальних закладах громади та інш.

Як зазначив заступник голови обласної ради Геннадій Фукс, попри численні проблеми у системі освіти регіону, якість освіти в області залишається високою. І це, перш за все, заслуга запорізьких педагогів. Тому збереження кадрового потенціалу освітньої галузі залишається пріоритетом у роботі обласної влади.

-Перше і головне, чого я бажаю вам – це роботи офлайн з учнями, за якими, я впевнений, ви вже дуже скучили. Адже як би там не говорили про переваги онлайн освіти, я переконаний – якість освіти напряму залежить від контакту педагога та його учнів. Жодна найкраща бібліотека, онлайн курс чи лекція в інтернеті не замінить вчителя. Так, система освіти має адаптуватися під зміни сучасного світу, відповідати на його виклики, але головне в цьому не загубити безцінний кадровий потенціал освітянської системи регіону, не зруйнувати те, що будувалося роками, не встигнувши побудувати нового. Тому підтримка системи освіти буде залишатися пріоритетом у роботі обласної ради, – наголосив Геннадій Фукс.

За даними, які навів заступник голови облради, на четвертій сесії обласної ради на систему освіти Запорізької області було додатково виділено понад 14 млн грн.

Учасники серпневої конференції підбили підсумки роботи галузі та обговорили пріоритетні напрямки роботи у новому навчальному році. Зокрема йдеться, про розбудову безбар’єрної освіти, реформування організації харчування в закладах освіти, підсилення психологічного та реабілітаційного супроводу здобувачів освіти та інш. Головне завдання за словами освітян – створення нового освітнього середовища, реалізація моделі здорової школи, де діти набувають нових знань та здорових навичок.

Також під час конференції найкращі педагогічні працівники закладів освіти області отримали  відзнаки та нагороди.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

Дата публікації: 
26.08.2021