Запорізькі громади отримають можливість реалізувати нові проєкти в межах співробітництва з Європейським інвестиційним банком

Розширення угоди, в межах якої реалізуються важливі соціальні та інфраструктурні проєкти, сьогодні під час зустрічі з владою міста та області анонсував керівник проєкту Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкотт.

У зустрічі з представником Європейського інвестиційного банку взяли участь заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух, заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та інші представники влади міста та області. Учасники заходу обговорили реалізацію проєктів першої фази Програми «Надзвичайна кредитна програма відновлення України» у Запорізькій області та можливості участі громад регіону у другій фазі Програми.

За словами Олександра Старуха, за останні два роки у Запорізькій області у співпраці з Європейським інвестиційним банком реалізується 30 проєктів на суму 974 млн грн. Роботи виконані більше, ніж на половині об’єктів. Серед позитивних прикладів – реконструкція Центральної районної лікарні у Приморську, капітальний ремонт дитсадочку «Зіронька» та реконструкція інфекційної лікарні у м. Мелітополь та інш.

Як зазначив заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря, Запорізька область дуже активно співпрацює з Європейським інвестиційним банком та має можливість продовжити цю співпрацю.

-Ми дуже раді співпраці з нашими європейськими партнерами і вітаємо той факт, що скоро буде підписана нова угода. Ми сподіваємося, що  вже дуже скоро зможемо розпочати відбір проєктів для участі у програмі. Дуже важлива якість цих проєктів, – зазначив Іван Лукеря.

Запорукою розширення угоди стала успішна реалізація першого етапу програми, підкреслив керівник проєкту Європейського інвестиційного банку.

-Сподіваємося, що Запорізька область зможе скористатися нагодою і отримати кошти для впровадження нових проєктів з розширеної позики і ми знову будемо раді співпрацювати з вами, –зазначив Рой Дрейкотт.  

Серед проєктів, які можуть бути реалізовані на другому етапі реалізації Програми – створення хабу на базі Запорізької обласної лікарні, реконструкція будівлі під соціальний гуртожиток у м. Енергодар, створення дитячого інфекційного відділення на базі п’ятої запорізької міської дитячої лікарні  та інш.

-Переконаний, що ми зможемо разом реалізувати велику кількість проєктів, які дадуть змогу поліпшити соціальну інфраструктуру у Запорізькій області. Маю надію, що новий склад обласної ради, депутати разом з обладміністрацією, будуть сприяти співпраці з Європейським інвестиційним банком та разом ми зможемо реалізувати  багато проєктів вже у цьому році, – наголосив, підбиваючи підсумки зустрічі, заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
25.05.2021