Запорізька облрада сприяє запровадженню інституту державної допомоги

Запорізька обласна рада долучилась до імплементації Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Сьогодні голова Запорізької обласної ради Олена Жук разом з головою ЗОДА Олександром Старухом та Запорізьким міським головою Володимиром Бюряком провели зустріч із командою Антимонопольного комітету України на чолі з головою Ольгою Піщанською та представником проєкту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги (SESAR) Штефаном Сабау.

Як повідомила голова АМКУ Ольга Піщанська, з 2022 року Україна повинна чітко дотримуватись правил надання державної допомоги. Це – крок, який наблизить нашу країну до Європейського Союзу. Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» прийнято на виконання умов Угоди про Асоціацію Україна – ЄС і передбачає адаптацію українського законодавства до європейських стандартів.

- Якщо цього не зробити зараз, з 2022 року підприємства і підприємці не зможуть використовувати державну допомогу, - наголосила голова АМКУ Ольга Піщанська.

Депутатський корпус і виконавчий апарат Запорізької обласної ради зацікавлені в отриманні цієї інформації.

-Адже робота з суб’єктами господарювання, з одного боку, і розподілення ресурсів обласного бюджету, з іншого, вимагають володіння знаннями законодавства про державну допомогу. І, найголовніше -  навичок їх імплементації в реалії повсякденного життя, - зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Голова облради передала до АМКУ низку питань, які допоможуть ефективніше впровадити вимоги законодавства на рівні регіону. Серед них такі: чи вважається передача майна з балансу КП на баланс КНП державною допомогою, чи вважається закріплення земельної ділянки за об’єктом спільної власної об’єднаних територіальних громад області державною допомогою та інші.

Як зазначив представник SESAR Штефаном Сабау, європейський проєкт із підтримки застосування правил державної допомоги в Україні має позитивну співпрацю із Запорізькою областю. А успішні кейси, розроблені на території нашої області, розповсюджуються іншими регіонами країни.

На завтра, 18 травня, заплановано тренінг з питань практики застосування законодавства про державну допомогу. Кращі експерти з цього питання допоможуть представникам громад, комунальних підприємств, працівникам структурних підрозділів ОДА, міської та обласної  рад Запорізької області опанувати законодавство про державну допомогу суб’єктам господарювання.

Для довідки: Що таке держдопомога суб’єктам господарювання?

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону про держдопомогу державна допомога суб’єктам господарювання — це підтримка у будь-якій формі суб’єктів господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, що спотворює або загрожує спотворенням економічної конкуренції, створюючи переваги для виробництва окремих видів товарів чи провадження окремих видів господарської діяльності.

Отже, державна підтримка є державною допомогою, якщо одночасно виконуються такі умови:

— підтримка надається суб’єкту господарювання;

— фінансування державної підтримки здійснюється за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів;

— підтримка створює переваги для виробництва окремих видів товарів чи провадження окремих видів господарської діяльності;

— підтримка спотворює або загрожує спотворенням економічної конкуренції.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
17.05.2021