Запорізька облрада наполягає на завершенні будівництва басейну для реабілітації дітей і дорослих на базі Хортицької академії

Запорізька обласна рада стурбована подальшою долею басейну у комунальному вищому навчальному закладі «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради.

Сьогодні, за ініціативи керівників і виконавчого апарату Запорізької обласної ради відбулась нарада, на якій обговорювався стан будівництва об’єкту, що є вкрай важливим для всієї Запорізької області.

Нагадаємо, проєкт будівництва басейну був підготовлений в 2016 році. Його куратором був департамент капітального будівництва Запорізької ОДА. Впродовж 2018-2019 роках в нього було вкладено майже 19 млн грн (15,6 млн грн коштів Державного фонду реконструкції і розвитку і 3,4 млн грн – з обласного бюджету на умовах спів фінансування). За експертизою, загальна кошторисна вартість проєкту – 74 млн грн.

На сьогоднішній день на ділянці в районі Наукового містечка вирито котлован під майбутню чашу басейну, прокладено комунікації, закуплено необхідне обладнання. І вже більше року, як будівельні роботи припинено – підрядник пішов з об’єкту. 

- Не будувати цей басейн ми не маємо права! Тому наше завдання на сьогодні – відкоригувати проєкт, активізувати роботи з його будівництва і чітко визначити джерела його фінансування, - зазначила перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім.

В Запорізькій області немає жодного басейну із реабілітаційним компонентом.

- На жаль, з кожним роком реабілітації потребує все більша кількість і дітей, і дорослих. Спеціалізований басейн  допоможе сотням наших земляків відновити своє здоров’я і окремі функції опорно-рухового апарату, - актуалізувала проблему проректор КВНЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької облради, депутат облради Елліна Позднякова-Кирбят`єва.

За офіційними даними, найближчим часом поряд із довгобудом повинен з’явитись спортивний майданчик із футбольним полем, біговими доріжками та іншою спортивною інфраструктурою. Його будівництво відбудеться в рамках інвестиційних зобов’язань Укравтодору і компанії «ОНУР», що здійснюють будівництво мостових переходів через Дніпро в Запоріжжі. Очікується, що цей об’єкт буде зданий в експлуатацію в серпні 2021 року, до 30-річчя Незалежності України.   

Людмила Любім висловила вдячність Службі автомобільних доріг України і «ОНУРу» за взяту на себе соціальну відповідальність збудувати багатофункціональну спортивну локацію на тому місці, де зараз розташований будмайданчик з возведення мостових переходів через Дніпро.

- Спортивний майданчик і басейн – це буде чудовий спортивний комплекс! Ми будемо використовувати всі можливості, аби він з’явився в цьому чудовому місці, - зазначила перший заступник голови Запорізької облради.

Запорізька обласна рада ініціює подання проєкту з будівництва басейну на базі Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів ДФРР у 2022 році.

- Це – глобальний проєкт, який потребує фінансування як за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, так і за рахунок коштів обласного бюджету. Лише спільними зусиллями ми можемо реалізувати цю ідею і зрушити будівництво з мертвої точки, - зазначив керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко.  

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
19.04.2021