Запорізька облрада і НСЗУ підтримують комунікацію задля покращення роботи медичних закладів регіону

Трансформації, які відбуваються у системі охорони здоров’я, вимагають тісної комунікації між медичними закладами і Національною службою здоров’я України. Органи місцевого самоврядування, і в першу чергу, Запорізька обласна рада, не залишаються осторонь проблемних питань. Сьогодні в онлайн-нараді, на якій розглядались особливості Програми медичних гарантій, взяли участь голова Запорізької обласної ради Олена Жук та її перший заступник Людмила Любім (обидві вийшли в ефір з Енергодару, де перебувають з робочим візитом), а також заступник голови Запорізької облради Владислав Куценко і голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства  та дитинства Наталія Авраменко.

Нагадаємо, з 10 травня цього року між 18 КНП Запорізької області і НСЗУ укладено постійно діючі договори на 90 пакетів медичних послуг. Проте, по таким пакетам, як «Стаціонарна допомога з хірургічним втручанням» та «Стаціонарна допомога без хірургічного втручання» договори укладено лише до 1 жовтня 2021 року. Тобто робота в жовтні, листопаді та грудні цього року – під великим питанням.

Це – один із найпопулярніших пакетів. Такі послуги надають майже всі комунальні некомерційні підприємства Запорізької області. Таким чином, дефіцит коштів становить 134,7 млн грн.

-Ми розуміємо, що сьогодні реформа системи охорони здоров’я – це рух у двосторонньому напрямку. Тому напередодні ми провели робочу нараду з керівниками КНП і поставили низку завдань. По-перше, оптимізувати затрати закладів, але без скорочення штатних одиниць. По-друге, надати плани розвитку лікувальних закладів. Та ми сподіваємось, що КНП Запорізької області будуть дофінансовані, і наші лікарні зможуть надавати жителям регіону своєчасні і якісні послуги, - наголосила голова Запорізької обласної ради Олена Жук, звертаючись до тво голови НСЗУ Андрія Віленкського. Голова Запорізької облради подякувала директорці Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталії Будяк за увагу і взаємодію в питаннях медичної реформи на рівні регіону.

Під час наради заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко просив тво голови НСЗУ Андрія Віленкського звернутися до новопризначеного міністра охорони здоров’я з пропозицією збільшити тариф за пакетом «Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах, профілактика, спостереження, діагностика».

-Сьогодні консультація лікаря вищої категорії вартує 53 гривні. Це – вартість чашки кави. Так не повинно бути. Ми розуміємо навантаження на бюджет, але наше завдання – підвищити статус лікарів і, відповідно, якість медичної допомоги населенню. Я прошу Вас донести це до Міністра охорони здоров’я, - зазначив Владислав Куценко. 

Голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства  та дитинства, директор КНП «Обласний медичний центр репродукції людини» Запорізької обласної ради Наталія Авраменко окреслила кілька проблемних питань, з якими щодня стикаються лікарі і технічний персонал комунальних некомерційних підприємств. Зокрема, проведення подвійних операцій, нарахування оплати і внесення звітів за надані послуги. Тво голови НСЗУ Андрій Віленкський взяв до уваги слушні пропозиції і пообіцяв врегулювати технічні і юридичні нюанси.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
20.05.2021