Запорізька область отримає понад 30 млн грн на закупівлю кисневих концентраторів

Рішення, яке дозволить закупити необхідне обладнання для первинної ланки медицини Запорізької області, сьогодні розглянули  та узгодили члени постійної комісії облради з питань бюджету.

У роботі комісії під головуванням депутата обласної ради Володимира Кюрчева взяли участь заступники голови обласної ради Геннадій Фукс та Владислав Куценко.

Члени комісії розглянули низку важливих питань, що стосуються фінансування проєктів у галузі системи охорони здоров’я. Зокрема, вони узгодили питання щодо затвердження обсягу субвенцій з державного бюджету на 2021 рік в частині виділення коштів на реконструкцію Запорізької обласної клінічної лікарні. Це цільова субвенція з державного бюджету у сумі 39,9 млн грн на термомодернізацію головного корпусу лікарні.

Профільна комісія погодила  зміни до розподілу субвенції з державного бюджету на здійснення підтримки закладів охорони здоров’я. Зокрема, йдеться про перерозподіл  коштів, який дозволить профінансувати огляд водіїв у медичних закладах та поточні видатки спеціальних закладів з надання психіатричної допомоги.

Також комісія з питань бюджету  погодила  розподіл державної субвенції  для Запорізької області  в сумі понад 30 млн грн на закупівлю кисневих концентраторів. За попередніми підрахунками, це дозволить закупити понад 750 пристроїв, які будуть розподілені між закладами первинної ланки медицини Запорізької області. Це обладнання зможе використовуватися для надання необхідної медичної допомоги пацієнтам, які не потребують госпіталізації, але потребують кисню. За словами фахівців, закупівля концентраторів для первинної ланки медицини дозволить зменшити навантаження на лікарні, де сьогодні надається допомога хворим на COVID  та вивільнити ліжка для важких хворих.

-Прийняті сьогодні питання дуже важливі для всього регіону. Адже ми знаходимося в особливих умовах карантину та пандемії. Тому все, що стосується підтримки та розвитку системи охорони здоров’я, – це пріоритетні питання, – наголосив, підбиваючи підсумки засідання комісії її очільник Володимир Кюрчев.

Також комісія взяла до відома низку звернень та розглянула проєкт рішення обласної ради стосовно створення тимчасової контрольної комісії з питань перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Запорізький інститут регіонального розвитку» та КП «Готель «Україна»».

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
22.04.2021