Запорізька область масштабно святкує 30 річницю Незалежності України

Офіційні урочистості до 30-річчя Незалежності України стартували на проспекті Соборному обласного центру - військовослужбовці різних родів військ, що дислокуються на території Запорізької області, пройшли урочистою ходою.

На площі Героїв Майдану тисячі запоріжців мали змогу спостерігати міць військової та спеціальної техніки та стрункі ряди військовослужбовців, прикордонників, поліції, рятувальників.  

Від імені Запорізької обласної ради парад приймали голова Запорізької обласної ради Олена Жук. В урочистостях взяла участь і перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім.

- Україна увійшла в третє тисячоліття вільною і самостійною. 30 років тому наша держава повернула собі незалежність. Запоріжці не просто зробили свій цивілізаційний вибір. Кожного дня жителі Запорізької області доводять, що Незалежність – це праця, - сказала Олена Жук. Голова Запорізької обласної ради подякувала тих, хто допомагає нашій державі відстоювати свій вибір, захищаючи її від загарбницьких дій окупантів на Сході України і в Криму.

- Ми шануємо тих, хто поклав свої життя за Україну, і завжди будемо пам’ятати їх подвиг! Ми щиро вдячні тим, хто сьогодні боронить її кордони, - зазначила Олена Жук.

Під марші у виконанні військового оркестру проспектом Соборним пройшли  парадні розрахунки. Запоріжці мали можливість дізнатись про бойовий шлях підрозділів, які взяли участь в урочистому марші.

Серед них – військовослужбовці Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Вісімдесят відсотків особового складу центру комплектування – учасники бойових дій на Сході України. Так, з початку бойових дій на Сході України територіальними центрами комплектування (колишніми військовими комісаріатами) забезпечено проведення шести хвиль мобілізації, це більш ніж десять тисяч воїнів, надана можливість проходження військової служби за контрактом для близько восьми тисяч громадян України.

Під бойовим прапором зі стрічкою «За мужність та відвагу» центральним проспектом Запоріжжя пройшла 55-та окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ», яка стала першою серед артилерійських з`єднань Збройних Сил України, відзначених такою нагородою. Запорізькі артилеристи серед перших взяли участь у виконанні бойових завдань на Донбасі та на адміністративній межі з окупованим Кримом. На жаль, тридцять три військовослужбовці бригади героїчно загинули у боях з російськими окупантами.

Урочистим маршем крокували також військовослужбовці 2 спеціального відділу Військової служби правопорядку «Сармат» та Запорізького зонального відділу Військової служби правопорядку; 23 окрема бригада охорони громадського порядку «Хортиця» Національної гвардії України, яка забезпечує громадський порядок в місті Запоріжжя та області ще з 1966 року; парадний розрахунок 9 полку оперативного призначення імені героя України лейтенанта Богдана Завади Національної гвардії України; підрозділ Головного управління Національної поліції в Запорізькій області та слухачі Запорізького центру первинної професійної підготовки «Академія поліції».

Центральним проспектом міста пройшли поліцейські управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України; зведений парадний розрахунок Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області; офіцери та військовослужбовці контрактної служби Бердянського прикордонного загону.

На завершення урочистого маршу із 30-ю річницею незалежності України запоріжців привітав зведений військовий оркестр Запорізького гарнізону.

Святкові заходи з нагоди 30-річчя Незалежності України проходитимуть сьогодні до пізнього вечора на всіх територіях Запорізької області. В них братимуть участь керівники та депутати Запорізької обласної ради, представники органів місцевого самоврядування Запорізької області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
24.08.2021