Запорізька область демонструє готовність імплементації законодавства про захист економічної конкуренції на європейському рівні

Сьогодні на майданчику Запорізької облради відбулась зустріч представників Антимонопольного комітету України і місцевих суб’єктів господарювання.

На порядку денному – впровадження Закону України і «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» і проблемні питання регіонального бізнесу, які можуть бути вирішені шляхом застосування законодавства про захист економічної конкуренції.

Як зазначила голова АМКУ Ольга Піщанська, очолювана нею структура поглиблює співпрацю з місцевою владою.

За словами представника проєкту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги (SESAR) Штефана Сабау, в Європі принципи державної допомоги працюють вже близько 50-ти років. Натомість відносно «молоде» українське законодавство про державну допомогу (відповідний Закон прийнято в 2016 році) вже має прогрес.

-Наша головна місія – допомогти впровадити Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» і вторинне законодавство.

Своєю чергою, голова Запорізької обласної ради Олена Жук запевнила, що Запорізька обласна рада та інші органи місцевого самоврядування подаватимуть приклад прозорого використання бюджетних ресурсів і намагатимуться створити рівні умови для всіх підприємств і підприємців.

-Адже від здорової конкуренції на ринку виграють споживачі товарів і послуг. А наша головна мета - рівень благополуччя запоріжців, які матимуть кращі товари за кращою ціною, - зазначила Олена Жук і висловила сподівання, що візит голови і експертів Антимонопольного комітету України, їхня зустріч із представниками реального сектору економіки дозволить скоригувати курс і працювати відповідно до європейських стандартів.

Під час зустрічі, на якій були присутні перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім, депутати Запорізької обласної ради Ірина Лєх, Ірина Руденко, Маргарита Трипольська та інші, представники громад і підприємств різної форми власності поставили низку актуальних питань фахівцям Антимонопольного комітету.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
17.05.2021