Запорізька обласна рада стала майданчиком для підписання меморандуму щодо поліпшення медичної системи регіону

Сьогодні відбулося підписання двох меморандумів із впровадження субпроєкту щодо покращення умов надання медичної допомоги в амбулаторії ЗПСМ м. Гуляйполе Гуляйпільського ЦПМСД та лікарні інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги м. Мелітополь.

Уряд України отримав грант від уряду ФРН (який адмініструє німецький Банк розвитку KfW) для впровадження проєктів за різними напрямками, який безпосередньо реалізує Український фонд соціальних інвестицій. Цього разу проєкти стосуються медичної галузі та передбачають реконструкцію закладів, починаючи від створення проєктно-кошторисної документації і проведення необхідних експертиз, і закінчуючи завершенням усіх будівельних робіт.

На заході були присутні представники обласної адміністрації, Українського фонду соціальних інвестицій, міст Гуляйполя та Мелітополя, закладів охорони здоров’я, які стали об´єктами меморандуму. Запорізьку обласну раду представив заступник голови Владислав Куценко, який зазначив, що налагодження тісної співпраці з фондом та місцевими радами й адміністраціями, підтримка чинною  владою цих ініціатив свідчить про підтримку української та запорізької медицини.

-Останні роки життя і нашої держави, і всього світу продемонстрували, що медицина є однією з найважливіших галузей, яка потребує всебічної підтримки та розвитку. Тож ми вдячні за таку підтримку нашим закордонним партнерам. Обласна рада готова сприяти підписанню та реалізації подібних проєктів, - зазначив Владислав Ігорович.

Мер м. Мелітополя Іван Федоров відзначив, що це не перша  подібна ініціатива, - місто співпрацює з фондом з 2014 року. Він також подякував за співпрацю й висловив сподівання, що цей об´єкт буде не останнім. Своєю чергою мер м. Гуляйполя Сергій Ярмак поділився, що їхня громада також має досвід співпраці з фондом і лікарня стане третім спільним проєктом.

Директор Південно-Східного регіонального представництва УФСІ після підписання необхідних документів подякував усім за співпрацю та активну позицію:

-Дуже приємно, коли громади долучаються до роботи і вони зацікавлені в успішній реалізації проєктів - робота стає набагато продуктивнішою.

Наприкінці заходу він поділився з присутніми, що після медичної галузі, планується запровадження проєктів з диджиталізації.

До відома: за три роки співпраці з українським фондом соціальних інвестицій у м. Мелітополь, м. Токмак, смт Комиш-Зоря та с. Преслав Приморського району впроваджено 11 мікропроєктів (5 житлових приміщень, 3 дитячі садки, 2 школи та 1 інтернатний заклад) на загальну суму понад 62,0 млн грн. Усі вони спрямовані на відновлення або покращення базових соціальних послуг та створення інноваційних соціальних послуг для вразливих груп населення, в основному внутрішньо переміщених осіб.

У рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ.VI)» (грант Уряду Німеччини на проєкт склав 9 млн євро) від області було відібрано 8 субпроєктів у м. Мелітополь, Гуляйпільській та Комиш-Зорянській громадах на загальну суму близько 2,0 млн євро. У 2020 році чотири родини (14 осіб) отримали ключі від нових квартир. У квітні 2021 року розпочалися будівельні роботи на об’єкті у м. Гуляйполе, де буде облаштовано 4 квартири для родин внутрішньо переміщених осіб. До кінця 2021 року планується завершити будівельні роботи по всім субпроєктам.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
03.08.2021