Запорізька обласна рада розраховує на підтримку Міністерства розвитку громад і територій України

Сьогодні у Запорізькій обласній раді в рамках робочої поїздки відбулася робоча нарада Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з народними депутатами, керівниками обласної та міських влад, правоохоронних органів.

Запорізьку обласну раду представляли голова Запорізької обласної ради Олена Жук та її перший заступник Людмила Любім.

Перебуваючи на постійному контакті з керівниками комунальних некомерційних підприємств, голова Запорізької облради Олена Жук передала Міністру розвитку громад і територій Олексію Чернишову стурбованість запорізьких лікарів.

- Станом на 1 квітня між Національною Службою здоров’я України і комунальними некомерційними підприємствами не укладено договори щодо медичного обслуговування в рамках медичних гарантій. Хоча всі пропозиції нашими КНП були надіслані своєчасно. Цими днями наші лікарі рятують життя, проводять cкладні операції, лікують важкохворих від COVID`у не маючи гарантії, що витратні матеріали та їхня праця будуть оплачені. Тож, ми наполягаємо, щоб НСЗУ якомога швидше уклало договори із нашими лікувальними центрами, передбачивши кошти на II – IV квартали 2021 року в повному обсязі, - зазначила Олена Жук.

Основними темами, які обговорили учасники сьогоднішньої наради, стали ситуація з розповсюдження COVID-19 в області та можливість запровадження «червоної зони» на території усього регіону;  реалізація проєкту Президента України «Велике будівництво»; функціонування нелегальних АЗС.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулініч прозвітував про кількість зроблених тестувань, заповненість лікарень, кисневе забезпечення та вакцинацію населення. Присутні дійшли висновку, що за темпами розповсюдження коронавірусу Запорізька область має усі шанси вже найближчим часом потрапити до «червоної зони». Олексій Чернишов порадив активізувати роботу з Міністерством охорони здоров’я та забезпечити населення вакцинами.

Перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Володимир Шустов прозвітував про роботу із виявлення нелегальних АЗС. А заступник голови Едуард Брутман розповів про результати «Великого будівництва» за 2021 рік. В планах на 2021 рік – реконструкція та капітальний ремонт 5-ти існуючих шкіл; капітальний ремонт 2-х існуючих дошкільних закладів; капітальний ремонт та нове будівництво 2-х медичних закладів і т. д.

За результатами наради Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов рекомендував активніше розвивати інфраструктуру регіону та створювати нові об’єкти, а не лише реконструювати та ремонтувати старі:

- Представлені мені напередодні об’єкти, окрім одного, не відповідають критеріям «Великого будівництва» ні за обсягами, ні за якістю. Найголовніше – це бажання будувати. Звертайтеся з проєктами частіше, а фінансування ми знайдемо.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
07.04.2021