Запорізька обласна рада налагоджує співпрацю із науковцями заради сталого розвитку Запорізької області

Напередодні Дня науки, який відзначатиметься 15 травня, в обласній раді пройшло засідання круглого столу «Роль наукового потенціалу для здійснення сталого регіонального розвитку».

- Незабаром ми відзначатимемо 30-річчя нашої держави. На жаль, у 90-ті не було ані можливостей, ані бажання проводити реформи. Сьогодні для цього є всі ресурси. І головне – потужна наукова база. Тож, Запорізька обласна рада відкрита до пропозицій, проєктів і підказок з боку науковців щодо можливих векторів розвитку, - наголосила голова Запорізької облради Олена Жук. Вона також зазначила, що вже отримала пропозицію від «Запорізької політехніки» підтримати створення лабораторії штучного інтелекту.

- Проєкт потребує мінімальних інвестицій, але може дати колосальний ефект для розвитку технологій. І таких напрацювань у наших науковців немало, - сказала Олена Жук. Вона наголосила, що очікує реальні кейси від синергії влади і науковців, які мають можливість і хочуть співпрацювати задля розвитку Запорізької області.

Своєю чергою, ректор Запорізького національного університету, депутат Запорізької облради Микола Фролов засвідчив, що університети мають величезний потенціал, який необхідно використовувати для розвитку регіону і висловив припущення, що доручною буде презентація можливостей кожного вищого навчального закладу. Зокрема, ЗНУ готовий поділитись технологіями енергозбереження, які успішно використовуються в приміщеннях університету.

За словами голови ради молодих вчених, професора Запорізького державного медичного університету Сергія Павлова, такі наукові розробки, як штучний інтелект потрібні, в тому числі, для математичного моделювання захворюваності на COVID-19, для інших потреб, які дозволили б підвищити рівень безпеки і комфорту на територіях.

Як підкреслювали науковці, співпраця з владою необхідна ще і для того, аби популяризувати науку серед молоді. Адже нові відкриття і нові проєкти потребують «молодої крові» і сучасного погляду на життя.

Ректор  Комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради Валентина Нечипоренко подякувала обласній владі за увагу до проблем з реабілітації дітей і дорослих із специфічними захворюваннями і підкреслила, що позитивним прикладом співпраці є не тільки створення потужної бази, а й плани із створення реабілітаційного хабу на Великому Лузі.

В обговоренні за «круглим столом» також взяли участь заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс, депутат Запорізької обласної ради Ольга Стандіченко та інші.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
13.05.2021