Запорізька обласна рада: факти корупції фактично визнаються мародерством у воєнний час

Сьогодні голова Запорізької обласної ради Олена Жук провела нараду з керівниками обласних соціальних закладів та установ.

Як зазначила на початку заходу Олена Жук, сьогодні запоріжці мають можливість працювати лише завдяки героїчним діям наших захисників та захисниць. Це час особливої і особистої відповідальності кожного за все, що відбувається в країні. Тому факти порушення законодавства, корупції під час війни є вкрай цинічними та неприпустими.

– Минулого тижня у Любомирівському психоневрологічному інтернаті склалася неприпустима ситуація. Тому я хочу наголосити, що такого не повинно бути і не буде! Усі причетні до корупційних діянь будуть покарані відповідно до діючого законодавства. Кожен буде нести персональну відповідальність за всі корупційні дії, – наголосила Олена Жук, звертаючись до керівників закладів.

З метою підсилення антикорупційної діяльності голова обласної ради підписала розпорядження «Про недопущення вчинення корупційних та інших правопорушень та дотримання дисципліни», в якому наголошується, що «з′ясовані факти корупції, цинічного та неприкритого використання власного посадового становища задля збагачення фактично визнаються мародерством у воєнний час – такі події підлягають особливому, рішучому та швидкому реагуванню шляхом звільнення, направлення ініціативних звернень до правоохоронних органів, стягнення спричинених збитків».

Учасники наради також розглянули поточні питання функціонування обласних закладів та установ, що надають соціальні послуги, в умовах воєнного стану. Йшлося про правові аспекти застосування законодавчих норм щодо колабораційної діяльності на тимчасово окупованих територіях, шляхи фіксації наслідків пошкоджень та руйнування майна через бойові дії, особливості кадрової роботи під час війни.

Для керівників обласних закладів, установ та підприємств, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, фахівці апарату облради розробили методичні рекомендації з питань функціонування у період воєнного стану. Це детальні, покрокові рекомендації з відповідями на найпоширеніші питання, що виникають у керівників, вимушених працювати в воєнних умовах.

Відділ комунікації Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
21.06.2022