Запорізька обласна інфекційна лікарня отримала потужну кисневу станцію для лікування хворих на коронавірусну інфекцію (ВІДЕО)

В Запорізькій обласній інфекційній лікарні запрацювала сучасна киснева станція.

Обладнання буде забезпечувати киснем 104 ліжко-місць на 2 – 5 поверхах лікарні. В першу чергу, цей киснепровід стане життєво важливим для пацієнтів, хворих на COVID – 19.

Будівництво станції взяв на себе комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест за підтримки Фонду Ріната Ахметова. Соціальні інвестиції в будівництво станції склали 6 мільйонів гривень.

Відкриваючи довгоочікувану кисневу станцію, голова Запорізької обласної ради Олена Жук зазначила, що таке обладнання стане важливим інструментом в руках наших лікарів для порятунку життів запоріжців. 

- Ця киснева станція - це яскравий приклад консолідації зусиль з подолання пандемії як з боку громади, так і з боку бізнесу, а саме - обласної ради та комбінату «Запоріжсталь». Від жителів всієї Запорізької області я передаю вдячність Фонду Ріната Ахметова за активну позицію в боротьбі із небезпечною хворобою, - зазначила Олена Жук.

Станція обладнана аварійною системою контролю за витоком і концентрацією кисню, аварійно-пожежною сигналізацією. Всі роботи, починаючи від розробки проектно-кошторисної документації до монтажу двох модульних газифікаторів ємністю 5 м3 кожен і прокладки кисневої траси територією лікарні, виконувались під наглядом обласної інфекційної лікарні. 

За словами генерального директора ПАТ «Запоріжсталь» Олександра Мироненка, комбінат забезпечить заправку ємностей станції медичним киснем власного виробництва, який «Запоріжсталь» безоплатно передає медичним установам Запоріжжя та інших регіонів України.   

На відкритті кисневої станції на базі Запорізької обласної інфекційної лікарні були присутні також заступник голови Запорізької облради Владислав Куценко, депутати Запорізької обласної ради Вячеслав Колесников, Дмитро Чувашкін.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради.

 

 

 

Дата публікації: 
21.04.2021