Запоріжжя з робочим візитом відвідав Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець

Він провів нараду з керівництвом області та територіальних громад, а також представив Представника Уповноваженого у Запорізькій області.

У нараді взяла участь голова Запорізької обласної ради Олена Жук, голова ЗОВА Юрій Малашко, народний депутат України Сергій Мінько, начальник ГУ Нацполіції Артем Кисько. 

-Наша область залишається в авангарді подій, підтримує ВПО й готується до задач, які постануть перед владою після деокупації регіону, - зауважила очільниця обласної ради. – Всі ці процеси проходять з урахуванням дотримання прав людей і їх захисту, цим ми й відрізняємося від росіян. За період восьмої каденції обласної ради це вже другий візит Уповноваженого до Запорізької області. Кожного разу надавали вичерпну інформацію щодо функціонування наших комунальних закладів освіти та соціального захисту, отримували підтримку й сподіваюсь на плідну роботу цього разу.

Дмитро Лубінець презентував основні напрямки діяльності відомства та представив Представника Уповноваженого у Запорізькій області Михайла Волкова. Омбудсман  звернув увагу на роль регіональних представництв у процесі розбудови та посилення спроможності інституції.

Разом з тим присутні обговорили стан дотримання в області прав людини в умовах воєнного стану, зокрема, військовослужбовців, родин військовополонених, внутрішньо переміщених осіб та громадян, які знайшли тимчасовий прихисток в інших країнах. Керівники територіальних громад акцентували на проблемах, з якими стикаються жителі області в умовах війни – втрата житла, документів, потреба у кваліфікованій психологічній допомозі тощо. Від представників громад прозвучало й питання щодо допомоги у поверненні цивільних заручників окупантів. За словами Дмитра Лубінця, наразі у заручниках рф перебувають  щонайменше 22 тисячі цивільних  українців.

-Попри те, що частина області окупована й постійно відбуваються обстріли з боку РФ, на іншій проживає багато внутрішньо переміщених осіб, яким надали прихисток. Звісно, як і в інших областях, завжди є над чим працювати. Але в цей нелегкий час ми повинні об’єднувати зусилля й допомагати ЗСУ заради нашої спільної перемоги,- підбив риску Дмитро Лубінець.

Додатково: Гаряча лінія Уповноваженого Верховної Ради України з прав людей 0800-50-17-20, 044-299-74-08

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
24.05.2023