Запоріжці вшанували пам'ять загиблих українських воїнів

Сьогодні на Алеї захисників в Дніпровському районі Запоріжжя вшанували пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Нагадаємо, саме 29 серпня 2014 року почався вихід українських військ з Іловайська (місто Донецької області) через так званий зелений коридор, наданий російськими військовими. Але через недотримання домовленостей ворог розпочав масований обстріл колон українських військ і техніки. За офіційними даними, внаслідок цього у серпні 2014 року Україна втратила понад 300 воїнів, понад 400 отримали поранення.

- Сьогодні вся Україна подумки повертається в страшний серпень 2014-го. Але найтяжче сьогодні жінкам – мамам і дружинам тих українських бійців, які були підступно розстріляні в колоні, що виходила з Іловайська. Від Запорізької обласної ради я дякую мамам, які виховали справжніх героїв. Розумію, що навіть через 7 років ваші рани такі ж болючі, як і в 2014-му. Та ми готові розділити з вами цей біль, готові підставити плече і допомагати вам з вирішенням життєвих проблем, - зазначила Олена Жук.

Керівник волонтерського центру «Солдатський привал», мати загиблого героя Михайла Гончаренка, якому в 2014 році було всього 23 роки, Галина Гончаренко розповіла присутнім:
- Мій син встиг закінчити юридичний факультет і мав величезні плани на життя. Але загинув, захищаючи свою групу, що потрапила в засідку. З початком воєнних дій ми зрозуміли: є речі, важливіші, за особистий спокій, добробут, тихе життя, бізнес. Є моя родина, моє село, моє місто, моя країна, моя земля. Є мужність, воля і гідність. І ми повинні пам’ятати цих героїв не тільки в такі урочисті дати, а все життя.

Представники різних релігійних конфесій провели молебень за загиблими захисниками України.

Участь у вшануванні героїв взяли також депутати Запорізької обласної ради Сергій Лишенко та Андрій Хімічев.

Особливий урочистий настрій під час вшанування пам’яті героїв створили артисти Запорізького академічного обласного театру юного глядача.

В рамках заходів до Дня пам’яті захисників України сьогодні проходить Всеукраїнська акція пам’яті «Сонях». Адже 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі поряд з полеглими в той час квітували соняхи.

Учасники мітингу поклали до монумента букети квітів, в тому числі, соняхів. Сьогодні символічні соняхи встановлені на могилах  загиблих воїнів на Кушугумському цвинтарі, як символ пам’яті та скорботи за загиблими.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради
 

Дата публікації: 
29.08.2021