За результатами укладених договорів з НСЗУ, дефіцит коштів для медустанов Запорізької області становить 134 млн грн

Комунальні некомерційні підприємства галузі охорони здоров’я завершили укладати договори на медичні послуги з Національною службою здоров’я України. Частина з них потребуватимуть додаткового фінансування. Про це йшлося під час наради керівництва Запорізької обласної ради та керівників комунальних медичних закладів області.

У цьому році НСЗУ уклала договори з медичними закладами та установами Запорізької області на загальну суму 1565,497 млн грн.

Порівняно з минулим роком, зростання обсягів фінансування за рахунок коштів Національної служби здоров’я України матимуть лише КНП «Санаторій медичної реабілітації «Глорія» - в 6,6 разів, КНП «Молочанський дитячий санаторій» - в 3,3 рази, КНП «Мелітопольський онкологічний диспансер» – на 56,9%, КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» - на 52,5%, КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» - на 28,8%.

Зменшені обсяги фінансування за укладеними договорами із НСЗУ для КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» - на 21,8%, КНП «Мелітопольський заклад з надання психіатричної допомоги» - на 10,4%, КНП «Обласний медичний центр репродукції людини» – на 9,9%.  

Значне зменшення доходів проти минулого року планують КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр», КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня», КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги».

-Ми розраховуємо на плідну співпрацю з НСЗУ. Проте потрібно налаштовуватись на те, що легкою вона не буде. На сьогодні медзаклади Запорізької області мають дефіцит близько 134 млн грн, і не виключено, що ця цифра стане більшою, - зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Цьогоріч за результатами розгляду НСЗУ укладені договори на 90 пакетів. У зв’язку з відсутністю власного нерухомого майна, Національна служба здоров’я України відхилила 1 пакет послуг для КНП «Госпіталь ветеранів війни».

За опрацьованою інформацією КНП щодо необхідного обсягу фінансування,  до кінця року дефіцит коштів матимуть 13 Запорізьких медичних закладів і установ. Основна причина - непропорційне зростання витрат через інфляцію, зростання цін та рівня зарплат.

Найбільший дефіцит матимуть КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» - 28,8 млн грн, КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» - 24 млн грн, КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» - 23 млн грн.

-Медична реформа ставить нам виклики. І нам потрібно буде вирішувати, що робити з нестачею коштів. Ми докладатимемо максимальних зусиль, аби медичні  заклади отримали необхідне  фінансування, - зазначила перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім

Згідно з фінансовими планами на 2021 рік, у разі непокриття дефіциту, що склався за умовами підписаних договорів з НСЗУ, деякі медзаклади планують провести скорочення персоналу. Зокрема, в фінансових планах пропонується зменшити штат на 58 одиниць.

-Позиція Запорізької обласної ради в цьому питанні незмінна - в період пандемії скорочення медиків неприпустимі. Ми повинні знайти шляхи  захисту медустанов, аби не було скорочено жодного лікаря. До 25 травня чекаю від керівників КНП стратегічні плани розвитку медичних закладів і установ, - наголосив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко.

Запорізька обласна рада має намір звернутись до центральних органів влади з приводу забезпечення в повному обсязі  видатків з держбюджету на медичні послуги, що надаються медустановам Запорізької області в рамках програми медичних гарантій.  Управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату обласної ради отримало доручення підготувати проєкт рішення щодо звернення депутатів до Верховної ради України, Прем’єр-міністра, Кабміну, Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ.

Крім того, керівники комунальних некомерційних підприємств отримали доручення до 25 травня надати свої пропозиції щодо подальшої експлуатації нерухомого майна, що знаходиться на балансі медзакладів, але не використовується в їх статутній діяльності.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

 

 

Дата публікації: 
20.05.2021