Як спікер Українського жіночого Конгресу голова Запорізької облради Олена Жук запропонувала створення умов для економічного і соціального розвитку жінок

Сьогодні Запоріжжя стало центром діалогу між регіоном, народними депутатами і Урядом України.

В обласному центрі пройшов Український жіночий Конгрес, під час якого мова йшла про участь жінок в процесі економічного відновлення після пандемії і розвитку соціального підприємництва.

Головна спікерка Конгресу від Запорізької області – голова Запорізької обласної ради Олена Жук наголосила не необхідності змінювати стереотипи і поступово робити нашу область і всю Україну гендерно сприятливою.  

-Пандемія COVID-19 та пов'язані з цим обмежувальні заходи, призвели до зростання кількості випадків домашнього насильства. Статистика свідчить, що кількість випадків застосування сили до запорізьких жінок в 2-му кварталі цього року в порівнянні з 1-м кварталом зросла більше, ніж в 2 рази. З  2-х тисяч офіційних звернень в І кварталі до 4,5 тисяч – в другому. Виправдань цьому немає. Це – додатковий аргумент до посилення нашої спільної діяльності за права жінок, - зазначила Олена Жук.

За офіційною статистикою, сьогодні на обліку в органах соціального захисту населення Запорізької області перебувають 56 656 внутрішньо переміщених осіб. З них 56%  - більше 32-х тисяч жінок. Всього в Запорізькій області майже 10 тисяч  матерів - одиночок, які самостійно виховують дітей. В Запорізькій області налічується 8,8 тисяч багатодітних сімей.

-Відповідно, всі ці жінки гендерно чутливі. Адже мають об’єктивні причини для зниження своєї економічної активності. І наше завдання – підтримати їх на цьому етапі, - впевнена голова Запорізької облради.

В режимі реального часу жінки-підприємці, представниці громадських організацій Запорізької області мали змогу поспілкуватись із представниками профільних міністерств Уряду, народними депутатами України. Основним підсумком Другого регіонального діалогу стане напрацювання пропозицій до регіональних і урядових програм, розрахованих на підвищення соціальної та економічної активності жінок.

Участь в Українському жіночому Конгресі взяли депутати Запорізької обласної ради Оксана Бугайчук, Наталя Кругляк, Алевтина Лепетченко, Маргарита Трипольська.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
16.07.2021