Відбулося засідання тимчасової контрольної комісії обласної ради з перевірки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств

Нагадаємо, комісія, створена рішенням сесії для перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Запорізький інститут регіонального розвитку» та КП «Готель Україна».
Голова комісії, депутат обласної ради Ігор Чумаченко оголосив про першочергові завдання, які стоять перед депутатами та підкреслив, що обласна рада, як власник комунальних підприємств зацікавлена у тому, аби вони працювали в інтересах громади й розвитку. Тоді як Готель Україна та Запорізький регіональний інститут розвитку сьогодні є збитковими, про що свідчать результати виконання фінансових планів за минулий рік та перше півріччя поточного року.

Члени комісії заслухали доповіді директора КП «Готель Україна» Володимира Приладишева та директора КП «Запорізький інститут регіонального розвитку» Олени Васюкової щодо стану справ на підприємствах, використання майна, закріпленого за підприємствами на праві господарювання та виклали своє бачення їх подальшого розвитку.

Керівники обох підприємств поскаржилися, що на результати роботи суттєво вплинули карантинні обмеження й затяжні локдауни. Так, готель «Україна» весь минулий рік не проводив господарської діяльності взагалі. Сьогодні готель не приймає гостей, має суттєві борги за комунальні послуги та відключений від мережі електропостачання. Хоча ще декілька років тому коштом обласного бюджету у приміщенні замінили електрику, встановили бойлери для підігріву води в номерах, оновили приміщення холу й забезпечували конкурентоспроможні ціни на послуги для відвідувачів.
Надалі тимчасова контрольна комісія планує виїзне засідання на комунальних підприємствах та сформує пропозиції щодо їх подальшого розвитку, які представлять на пленарному засіданні ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
27.08.2021