Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань

Депутати розглянули низку профільних питань та листів від громадськості, які надійшли на розгляд депутатського корпусу.

Очолила засідання голова постійної комісії Світлана Македонська, до роботи також долучилися члени постійної комісії Оксана Бугайчук, Ольга Стадніченко, Микола Ярмощук та  депутатки Алевтина Лепетченко й Елліна Позднякова-Кирбят’єва.

На порядку денному було понад 12 питань, кожному з них депутати приділили прискіпливу увагу, особливо питанням адміністративного характеру, які стосувалися комунальних закладів освіти. Зокрема, депутати розглянули листи щодо кандидатури на посаду керівника КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької облради. Дискусію викликав механізм призначення на керівну посаду до комунального закладу, статут інституту – депутати неодноразово звертали увагу на необхідність внесення змін до нього, наявність судових рішень щодо проведення конкурсу тощо. Позаяк питання потребує ґрунтовного вивчення, депутати прийняли рішення звернутися за додатковим роз’ясненням з цього приводу до управління юридичного забезпечення діяльності ради.

Крім того, депутати зосередили увагу на тих закладах освіти комунального підпорядкування, які знаходилися на ТОТ Запорізької області й забезпечують освітній процес на підконтрольній території. Обговорили результати моніторингового дослідження щодо забезпечення рівного доступу до шкільної та позашкільної освіти, який проводився Державною службою якості освіти, зауваживши, що якість освітніх послуг залишається на високому рівні. Попри складні умови воєнного стану та дистанційний характер, навчальні заклади зберегли контингент, забезпечили доступ учнів до освіти незалежно від місця їх перебування.

Розглянувши низку листів, які надійшли до профільної комісії від громадських організацій, депутати взяли їх до відома й сформували відповіді, які направлять заявникам. Зокрема, члени комісії висловили свою точку зору щодо чергової пропозиції про перейменування КЗ «Запорізька обласна наукова бібліотека» ЗОР. Цього разу з ініціативою надати бібліотеці ім’я Дмитра Донцова до обласної ради звернувся Український інститут національної пам’яті. Разом з тим, до депутатського корпусу вже надходили пропозиції щодо присвоєння комунальному закладу імені загиблого на війні запорізького історика В’ячеслава Зайцева. Наразі члени комісії пристали до спільної думки колективу бібліотеки про збереження чинної назви й запропонували відтермінувати будь-які зміни до Перемоги, аби до обговорення можливих пропозицій про перейменування обласної бібліотеки змогли долучити більші кола громадськості.

В цілому засідання постійної комісії пройшло злагоджено й продуктивно, депутати розглянули всі питання порядку денного й спланували подальшу роботу.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
15.09.2023