В Україну доставили 108 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) для проведення безоплатних щеплень для дітей

Вакцина проти кору, паротиту та краснухи (далі - КПК) використовується для проведення безоплатних щеплень за віком згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК -  у 12 місяців та в 6 років. Щеплення - безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет проти кору, паротиту та краснухи або в разі хвороби перенести її легше та уникнути таких ускладнень, як пневмонія, отит (вушна інфекція), енцефаліт (запалення мозку), паненцефаліт (захворювання головного мозку). Ліків проти кору не існує, тому вакцинація - єдиний засіб захисту проти захворювання у світі.

- Щеплення захищає не тільки вакциновану дитину, а й дітей, які через медичні протипоказання не мають їх. Школа, організовані колективи, в яких навчаються діти чи які їх відвідують, мають бути безпечними для всіх. Тому в разі якщо рекомендовані щеплення пропущені, наприклад, через переїзд до іншого міста, батькам варто звернутися до пункту щеплення чи сімейного лікаря і надолужити їх. Це питання індивідуального захисту для кожної дитини від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією, - зазначив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Кір - небезпечна інфекційна хвороба, яка є загрозою для невакцинованих дітей та дорослих. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною. 108 тисяч доз комбінованої вакцини КПК бельгійського виробництва на підтримку Національної програми з імунізації в Україну доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Японії та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ця поставка вакцин забезпечить по одній дозі вакцини для кожної зі 100 000 дітей.

Нагадаємо, що у 2023 р. в Україні було зареєстровано 55 випадків захворювання на кір у 13 регіонах, серед хворих - 31 дитина.  Для запобігання спалахів хвороби та в умовах війни додатковим фактором ризику поширення кору є скупчення людей, зокрема, в укриттях під час повітряних тривог, тож своєчасна імунізація дітей і дорослих проти кору та інших хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцинації, важлива, - нагадують в профільному міністерстві. Торік охоплення щепленнями проти кору в Україні серед дітей віком до одного року становило 92,4%.

Усі вакцини, передбачені Національним календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України  

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

Дата публікації: 
04.04.2024