В обласній раді розпочала роботу комісія з вирішення проблемних питань на Азовському узбережжі

Головне завдання комісії – напрацювати шляхи розв'язання проблем, з якими в останні роки стикаються регіональні курорти. Йдеться про забруднення Азовського моря, зміни в його екосистемі, через які знижується туристичний потенціал Запорізької області.

Рішення про створення тимчасової контрольної комісії депутати ухвалили на четвертій сесії обласної ради. Головою комісії було обрано депутата облради Олега Чернова, який ініціював розгляд цього питання на пленарному засіданні.

Приводом для створення комісії стала кризова ситуація, яка котрий рік поспіль складається на курортах Запорізької області.

– Запорізька область – курортна територія. Ми маємо такі курортні місця як Кирилівка, Бердянськ, Приморськ та інш. Мешканці цих громад, а це сотні тисяч людей, мають дохід завдяки туристам та курортному сезону. Вже котрий рік поспіль вони мають досить серйозні проблеми у зв’язку з тим, що екологічна ситуація змінилась, туристичний потік знижується, прибутки людей та територій знижуються. Щоб запобігти цьому на наступний рік, ми маємо напрацювати рішення та залучити фахівців, які допоможуть цим територіям підготуватись до наступного сезону, зробити все можливе, аби у 2022 році для туристів були більш комфортні умови, відповідно доходи територій збільшувались, - зазначив Олег Чернов.

Сьогодні відбулося перше установче засідання комісії. У ньому взяли участь голова комісії Олег Чернов, депутати обласної ради Геннадій Шевченко, Дмитро Траілін, Аскад Ашурбеков. Вони обрали керівні органи та визначили місце, час та порядок денний наступного засідання. Також члени комісії сьогодні визначили перелік фахівців, яких планується залучити до роботи. Серед них представники громад курортних територій, профільних інститутів, науковці.

Аби розв’язувати проблеми комплексно, обраний заступником голови комісії Геннадій Шевченко запропонував звернути увагу на проблеми річок, які впадають в Азовське море. А обраний секретарем Аскад Ашурбеков виступив з ініціативою долучити до роботи комісії народних депутатів та вивчити можливості залучення коштів державного бюджету на проєкти з розвитку Азовського узбережжя.

Загальним рішенням стало проведення виїзного засідання тимчасової контрольної комісії на проблемні об’єкти.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
13.08.2021