В обласній дитячій лікарні до кінця року планують завершити ремонт відділення гематології

 Кошти на проведення робіт передбачені змінами до обласного бюджету, які депутати затвердили в ході четвертої сесії обласної ради.

Сьогодні депутати облради Оксана Бугайчук, Маргарита Трипольська, Дмитро Чувашкін та Олександр Передерій відвідали КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня», поспілкувалися з директором Юрієм Борзенком та обговорили запланований обсяг робіт й потреби лікарні для подальшого розвитку.

Маленьким пацієнтам ( 60% з яких - мешканці населенних пунктів області) надають комплексну допомогу на високому рівні, з використанням сучасних методів лікування і реабілітації. В цьому депутати переконалися, поспілкувавшись із лікарями. Завідувач відділення реанімації новонароджених Іван Анікін розказав про досягнення лікарів у проведенні хірургічних операцій, про обладнання, що допомагає їм у лікуванні немовлят  з перших годин життя, співпрацю із іншими лікарнями та пологовими будинками – про необхідність невідкладної  допомоги  лікарі зазвичай дізнаються ще під час пологів, тож мають можливість підготуватися до невідкладної допомоги новонародженому завчасно.   

Депутати також ознайомилися із можливостями інших стаціонарних відділень обласної дитячої лікарні у лікуванні та реабілітації пацієнтів за різними напрямками. Проте не всі відділення можуть похизуватися комфортними  умовами. Приміром, відділення гематології та його маленькі пацієнти, які ведуть боротьбу із непростим діагнозом, вже давно чекають на оновлення. Відділення розраховане на 25 ліжок. За словами головного лікаря, директора КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Юрія Борзенка, коштом обласного бюджету тут планують замінити покриття підлоги, відновити стелю, зробити ремонти в палатах, кабінетах лікарів, та, навіть, облаштувати кімнату для потреб матерів й татусів, які перебувають поряд зі своїми дітьми протягом тривалого часу лікування – душову, місце для прання й буфет.

Депутати перерозподілили на ці потреби 3,5 млн грн, що стало можливим завдяки перевиконанню обласного бюджету. Втім народних обранців цікавило й питання чи встигне лікарня вчасно освоїти кошти. Завершити ремонтні роботи планують до кінця року, - переконав присутніх Юрій Борзенко.

Депутати  також поцікавилися чим ще обласний депутатський корпус може допомогти лікарні. З’ясувалося, що окрім питання фінансування й договорів з НСЗУ, є потреба у забезпечені ліками, що необхідні у реанімації новонароджених – держава планує змінити систему закупівлі медпрепаратів у наступному році. Тож депутати мають намір звернутися до центральних органів влади аби привернути увагу до проблеми. Крім того, вже багато років на доглянутій території дитячої лікарні за парканом ховається довгобуд – початок будівництва хірургічного корпусу. Свого часу стару аварійну будівлю розібрали, а зведення нового так і залишилось лише в проєктах. Депутати взяли цю проблему на контроль та  шукатимуть можливості для фінансування такого важливого будівництва.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
06.08.2021