Уряд затвердив правила розподілу субвенції на укриття в закладах загальної середньої освіти у 2024 році: Запорізька область в числі 8 пріоритетних регіонів

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти», якою затвердив механізм розподілу фінансування на облаштування безпечних освітніх просторів у закладах освіти у 2024 році.

Відповідно до постанови, субвенцію на укриття у 2024 році буде спрямовано лише для закладів загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання.

Також визначено 8 пріоритетних областей та граничні обсяги надання субвенції на облаштування безпечних умов для кожної з них. Субвенція передбачена для Харківської, Дніпропетровської, Миколаївська, Херсонська, Одеська, Сумська, Чернігівська та Запорізька область. Обсяг субвенції для нашого регіону заплановано на рівні 500 млн грн.

Таку інформацію оприлюднили у Міністерстві освіти  і наукиУкраїни.  

-Пріоритетне завдання МОН — відновити доступ до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація. Базова потреба — наявність укриттів у школах. Тому цьогорічна субвенція на їхній ремонт та будівництво становить 2,5 мільярда гривень. Ухвалені урядом правила дозволять прозоріше та ефективніше створити безпечні освітні простори в громадах, щоб повернути дітей до очного навчання, — зазначив Міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

За даними обласної військової адміністрації, нещодавно у Запоріжжі були облаштовані укриття у 20 школах. Тож до повноцінного  навчання вже повернулися понад 50 шкіл.

Наразі обласна влада очікує рішення  Уряду про виділення коштів на ремонт шкільних сховищ, щоб якнайбільше дітей у Запорізькій області мали доступ до освіти.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
15.04.2024