Українці зможуть використовувати електронний підпис у Європейському Союзі

Уряд ухвалив постанову, яка дає старт експерименту з взаємовизнанням українських електронних підписів у ЄС.

Як пояснюють у Міністерстві цифрової трансформації, зараз багато українців перебувають за кордоном. Щоб отримувати послуги чи ідентифікувати свою особу, громадяни України та українські підприємства мають використовувати кваліфікований електронний підпис. Однак процедура визнання електронних підписів на території Європейського Союзу відрізняється від української ідентифікації.

Взаємне визнання електронних підписів з Європейським Союзом – довготривалий процес. Але експериментальний проект, прийнятий Урядом, дозволить до укладення угоди з ЄС вирішити нагальні потреби щодо взаємодії з ЄС в сфері електронних довірчих послуг.

Це означає, що в Європейському Союзі зможуть визнавати український КЕП як удосконалений. Зі свого боку Україна визнає КЕП ЄС.

Які можливості для українців та українського бізнесу відкриває експериментальний проект:

  • В Україні визнаються європейські кваліфіковані електронні підписи;
  • Європейський Союз може визнавати українські кваліфіковані електронні підписи як удосконалені;
  • Україна може визнавати електронні підписи, створені в державах, що забезпечують належний захист персональних даних аналогами власноручних підписів.
  • Останній пункт сприятиме подальшій реалізації шерингу документів між Україною та іншими країнами.

Взаємне визнання кваліфікованих електронних підписів з Європейським Союзом стане важливим кроком у подальшому взаємному визнанні наших кваліфікованих довірчих послуг.

Джерело: прес-служба Міністерства цифрової трансформації України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
23.11.2022