У Запоріжжі до соціальних проблем привертають увагу виставкою світлин

З 9 до 31 серпня у Zaporizhzhia.city Hub триває фотовиставка «Необмеженність», яка має на меті привернути увагу суспільства до проблеми стріт- харасменту та поділитися даними соціологічного дослідження щодо сприйняття українцями цієї проблеми.

Експозиція – це 14 світлин та історій жінок з різних міст України, які зазнали сексуальних домагань у громадських місцях. Їх світлини глядач бачить крізь уламки розбитого скла, що символізує порушення особистих меж. Крім того, в рамках фотопроєкту вперше в Україні було проведено соціологічне опитування щодо ставлення українців до проблем дискримінації, тиску та сексуальних домагань. Дізнатися його результати відвідувачі виставки зможуть, скориставшись QR-кодом, розміщеним під світлинами.

Сьогодні виставку відвідала голова обласної ради Олена Жук. Разом з колегами депутатами Оксаною Бугайчук, Наталією Кругляк та Алевтиною Лепетченко вони поспілкувалися з директором Туристичного інформаційного центру міської ради щодо історії створення експозиції, сприйняття представленої проблеми відвідувачами заходу.

- В експозиції лише 14 світлин жінок  і їх непростих  історій та насправді їх значно більше, бо у суспільстві не заведено говорити про таку особисту кривду, а сексуальні домагання до жінки часто не сприймаються як злочин, саме тому ці дівчата залишались беззахисними, коли їм була потрібна допомога. Підтримую ідею та відвертість героїнь проєкту і його авторів, адже дискримінація, приниження та сексуальні домагання – це ганебні явища, не можна залишатись до них байдужими. Це треба змінювати, - поділилася враженнями Олена Жук.

Виставку організовано в рамках підготовки до другого Жіночого форуму у Запоріжжі. Сам же фотопроєкт «Небезмежність» створено в рамках інформаційної кампанії «Розірви коло» за підтримки уряду Великої Британії Фондом народонаселення ООН в Україні.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради
 

Дата публікації: 
26.08.2021