Сучасні виклики соціального розвитку обговорили учасники круглого столу в обласній раді

Соціальні виклики та важливі аспекти розвитку суспільства об’єднали представників громадських організацій, місцевого самоврядування та науковців із Запоріжжя та інших областей України.

Організаторами заходу виступили Асоціація розвитку через право, Центр проблем імплементації Європейського соціального права юридичного факультету Київського національного університету ім.Т.Шевченка та ГО «Жінки за зміни».

Проблематику круглого столу презентувала наша землячка, Інна Силантьєва, почесний президент Асоціації соціального розвитку через право. Вона поділилася, що такі обговорення пройдуть по всіх містах України й проводяться вони в рамках Всеукраїнського туру соціального розвитку, мета якого - звернути увагу на соціальні проблеми в регіонах. Зустріч присвятили двом дискусійним панелям: «Соціальний розвиток регіонів України» та «Жінка і її роль в підвищенні соціальних стандартів».

До обговорення розвитку освіти, культури, забезпечення рівних можливостей розвитку особистості долучилися перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, депутати обласної ради Елліна Позднякова-Кирбят’єва, Маргарита Трипольська, Ніна Гурська та Наталія Кругляк.

Представниці місцевого самоврядування акцентували проблеми у реалізації реформи середньої освіти, необхідність  поновлення житлових програм для молоді, підтримки молодих сімей, важливості соціальної політики в розвитку регіону. Учасники дискусії говорили також про вплив на рівень соціального забезпечення медичної реформи, економічних чинників тощо.

- Сьогодні у засіданні круглого столу беруть участь представниці жіноцтва та є серед учасників дискусії й чоловіки, що дуже важливо, бо наша мета – об’єднатися для того, щоб сформувати соціальні стандарти, які б задовольняли усіх. Чим більше ми зможемо долучити людей до розв’язання нагальних соціальних проблем, тим кращих результатів ми зможемо досягти, - зауважила у коментарі перший заступник голови обласної ради Людмила Любім.

Надалі результати дискусії презентуватимуться у Верховній Раді України. А за підсумками круглого столу у Запоріжжі, депутатки обласної ради виступили з ініціативою об’єднатися задля консолідації зусиль у реалізації соціально-гуманітарної політики регіону – створити депутатську групу «Жінки Запорізького краю». До складу депутатської групи запропонували увійти всім жінкам-депутатам обласного парламенту незалежно від політичних поглядів.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
10.06.2021