«Спорт – це сила!». Такий девіз активно підтримують і втілюють у життя школярі та студенти Запорізького краю

Сьогодні відбулося відкриття XVI відкритого чемпіонату Запорізької області з пішохідного туризму серед учнівської молоді та II відкритих змагань Запорізької області з велосипедного туризму серед учнівської та студентської молоді.

Організатором заходу виступив Центр туризму Запорізької обласної ради, за сприяння якого на о. Хортиця зібралися 7 команд з велотуризму та 15 команд з пішохідного.

До участі долучилися 2 команди з пішохідного туризму із сусідньої Дніпропетровської області (м. Кривий Ріг та м. Вільногірськ). Як зазначили організатори, метою змагань є перевірка та підвищення рівня майстерності учасників, виконання спортивних розрядів, визначення найсильніших спортсменів Запорізької області для їх подальшої підготовки до участі в чемпіонатах України з пішохідного і велотуризму. Саме на останньому пункті загострив увагу присутніх директор центру Олександр Романчук під час відкриття заходу. Він зазначив, що в майбутньому на учасників  змагань на Хортиці чекають ще більш серйозні перегони, тож побажав усім бездощової погоди та вдалих проходів дистанцій.

Від імені обласної ради привітав учасників змагань керуючий справами виконавчого апарату Володимир Подорожко:

- На жаль, пандемія вносить сьогодні свої корективи. Проте я дуже вдячний усім вам, що ви обираєте спорт, активний і здоровий спосіб життя. Сподіваюся, що чисте і свіже повітря нашої славетної Хортиці допоможе вам показати найкращий результат і вже невдовзі ви будете представляти наш край на всеукраїнському туристичному рівні, - зазначив він і вручив нагороди запорізьким лідерам світової першості з туризму.

Привітали учасників змагань і головні судді чемпіонату Світлана Бебешко (пішохідний туризм) та Олександр Стельмах (велотуризм).

Коментуючи враження від організації заходу, юні спортсмени ділилися захопленням від обраного напрямку спорту. Приміром, учениця 11-го класу школи №11 м. Бердянськ Августина Караулова зізналася, що планує й надалі розвиватися у туризмі.

- У туризмі мені дуже подобається компанія моїх друзів та однодумців. Не менш важливим є і фізична підготовка та уміння виживати у «диких» умовах. Я займаюся туризмом вже 6 років, а останній – пішохідним і гірським. На жаль, у цій віковій категорії я беру участь востаннє, адже закінчую навчання у школі. Буду обов’язково займатися туризмом і надалі, можливо у ролі судді, - поділилася юна спортсменка.

Після урочистої частини молоді туристи приступили до подолання дистанцій та виконання завдань.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
12.05.2021