Школа-інтернат для дітей з порушеннями зору потребує поліпшення умов навчання для особливих діток

Свого часу від інтернатного закладу відокремили приміщення для загальноосвітньої школи № 37. Тож уже багато років КЗ ««Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир», єдина в області школа, що надає освіту учням із вадами зору, фактично тісниться у спальному корпусі.

Кількість вихованців інтернату постійно збільшується, сьогодні тут навчаються понад 250 особливих учнів. Школярі отримують якісну освіту, а навчальний процес побудований з урахуванням потреб дітей до навчання та корекційного лікування. Педагоги намагаються створити належні умови для своїх підопічних, опановують нові методики, беруть участь у грантових програмах тощо. І, безумовно, пишаються досягненнями своїх випускників. Більшість успішно складають ЗНО й стають студентами престижних вишів, доводячи, що інвалідність не перепона для здійснення мрій.

А от умови для розвитку навчального закладу – обмежені. Проблеми, які потребують негайного розв'язання  голова Запорізької обласної ради Олена Жук обговорила сьогодні з педагогічним колективом школи-інтернату. Одна з них - замала будівля. Деякі кабінети для лікування та профілактики  облаштували в приміщенні, що потребує капітального ремонту. У його жахливому стані на власні очі пересвідчилася голова ради та депутати, які разом з Оленою Жук відвідали комунальний заклад -  Маргарита Трипольська, Дмитро Чувашкін та Олександр Передерій.

Під час четвертої сесії обласної ради були розподілені кошти державної субвенції і  4,7 млн грн спрямували на ремонтні роботи нежитлових приміщень школи-інтернату. Втім за словами директора КЗ «Орієнтир» Ганни Тихомирової для подальшого розвитку закладу цього замало, перспективним напрямком бачать повернення шкільної будівлі.

Ще одна проблема, на яку звернули увагу педагоги – відсутність можливостей придбання вартісного обладнання для лікування вад зору. Приміром, акі потрібні апаратний комплекс «Амбліокор» для профілактики амбліопічного процесу різного ґенезу в людей з порушенням зору та апарат «Синоптофор» для лікування косоокості вартують понад 100-200 тис грн. Це капітальні видатки, які не можуть собі дозволити в інтернатному закладі.

- Сьогодні вкотре переконалася: як добре, що у нас є «Орієнтир»! В різних запорізьких родинах є діти із сліпотою і зі зниженим зором. І саме професійні педагоги школи-інтернату «Орієнтир», власником якої є Запорізька обласна рада, допомагають їм повірити себе і в те, що на шляху до мрії немає нічого неможливого!  Беру під особистий контроль вирішення проблем, які озвучила директор «Орієнтиру». Всі діти Запорізької області повинні мати рівні можливості і якісну доступну освіту, - прокоментувала голова обласної ради Олена Жук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
11.08.2021