Ще семеро дітей виїхали з ТОТ, в тому числі у Запорізькій області

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Як уточнив Омбудсман України, діти з родинами виїхали із Запорізької, а також  Херсонської областей.

-Дехто із сімей пережив справжнє жахіття в окупації і став свідком того, як росіяни мародерили будинки місцевих мешканців, змушували брати російські паспорти, вчиняли насильство над українцями, змушувати дітей навчатися у школі за канонами «руского міра». А родини, де є хлопці-підлітки виїжджали з ТОТ, аби їхніх дітей згодом не забрали до російської армії, — повідомив Дмитро Лубінець.

Батьки дітей у Центрі захисту прав дитини розповіли, що перспективи майбутнього на ТОТ не вписуються в подальше бачення життя їхніх сімей, тож ухвалили рішення виїхати на підконтрольну Україні територію.

Тож нині з ними спілкуються і допомагають представники Офісу Омбудсмана, державні структури та благодійні організації. Попереду чимало роботи: відновлення документів, влаштування дітей у навчальні заклади та гуртки, пошуки роботи та ін. Тож шлях адаптації має бути легшим, адже спеціалісти надаватимуть необхідну медичну, психологічну, гуманітарну та соціальну допомогу, а відповідні держоргани зафіксують з їхніх слів факти російських злочинів, свідками яких вони стали.

Омбудсман України висловлює вдячність за підтримку повернених БО «Благодійний фонд «Рокада», ГО «Вірний шлях-Харків», Благодійний фонд «Посмішка ЮА», ЮНІСЕФ, БФ «Голоси дітей» та Координаційний центр з розвитку сімейних форм виховання та догляду дітей.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
04.04.2024