Регіональна комісія погодила перелік технічних завдань для конкурсу обласних проєктів ДФРР

Пріоритет надаватиметься ініціативам з розвитку систем водопостачання, у створенні індустріальних парків, туристичних об’єктів та модернізації закладів охорони здоров’я.

Сьогодні відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів, що зможуть реалізуватися за рахунок бюджетних коштів у 2022 році. У засіданні взяла участь перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, яка входить до складу комісії.
Учасники наради обговорили зміни, внесені Кабінетом Міністрів України до Порядку підготовки, оцінки та відбору проєктів державного фонду регіонального розвитку. Зокрема, обов’язкову вимогу до всіх заявок - відповідність Стратегії регіонального розвитку Запорізької області, а також пріоритети за якими пропонується проводити конкурсний відбір. Так, члени комісії одностайно підтримали 12 технічних завдань, на які може бути оголошений конкурсний відбір проєктів ДФРР на 2022 рік.

В напрямку прискорення економічного зростання регіонів та територій:

- розвиток системи водопостачання та водовідведення населених пунктів області;
- підвищення конкурентоспроможності комунальних підприємств шляхом створення та модернізації ресурсно-технічної бази;
- інноваційний розвиток інфраструктури підтримки бізнесу;
- створення та розвиток індустріальних і технологічних парків;
- відновлення та розвиток зрошення і дренажу сільгоспугідь у Запорізькій області;
- сприяння трансферту передових технологій у науково-освітній та виробничий процес навчально-практичних центрів, створених на базі профтехосвіти;
- створення нових та розвиток наявних туристичних об'єктів для сприяння залученню інвестицій та туристичних потоків.

За напрямком розвиток мережі надання якісних публічних послуг:

- модернізація матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я для надання якісних медичних послуг;
- створення нового освітнього простору;
- розвиток спортивної інфраструктури творення умов для занять фізичною культурою та спортом;
- ефективне управління та безпека в умовах зовнішніх і внутрішніх викликів, у тому числі створення сучасних центрів безпеки громадян у територіальних громадах;
- модернізація закладів та установ сфери культури.

-Сьогодні комісія узгодила перелік технічних завдань, на які пропонується оголосити конкурсний відбір проєктів для реалізації коштом ДФРР у Запорізькій області та рекомендувала обласній державній адміністрації направити його до Міністерства регіонального розвитку. Як тільки профільне міністерство затвердить запропоновані технічні завдання, ми зможемо оголосити конкурс проєктів. Впевнена, що в наступному році нам вдасться залучити державні інвестиції на цікаві та перспективні для територій об’єкти, — прокоментувала результати засідання перший заступник голови облради Людмила Любім.

Від членів регіональної комісії, а більшість із них взяли участь в нараді онлайн, прозвучало багато слушних пропозицій, зокрема, необхідність залучати інвестиції у переробну галузь й створювати нові робочі місця в територіальних громадах.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
26.04.2021