Питання фінансування комунальних підприємств - на контролі обласної влади

Заступник голови обласної ради Геннадій Фукс провів нараду з питань забезпечення фінансування комунальних підприємств, що є об'єктами спільної власності територіальних громад сiл, селищ, мiст Запорiзької областi. На нараді розглядалися питання фінансового забезпечення КНП «Обласний дошкільний заклад з надання психіатричної допомоги та реабілітації» Запорізької обласної ради.

До обговорення проблемних питань закладу долучився заступник голови обласної ради Владислав Куценко, керівництво комунального підприємства, профільні фахівці обласної ради.

Як розповів директор КНП «ОДЗПД» ЗОР Олег Борисовський, заклад спеціалізується на роботі з дітьми, що мають розлади аутичного спектра. Наразі в ньому проходять лікування та реабілітацію 30 пацієнтів. Вони мають можливість під наглядом психіатра отримати допомогу фахівців різного спрямування: дефектолога, логопеда, психолога, логопеда, соціального працівника. Такий мультидисциплінарний підхід, за словами Олега Борисовського, робить допомогу ефективною, а послуги закладу затребуваними.

Через особливі вимоги НСЗУ, яка має виділяти кошти на заклад, у «Обласного дошкільного закладу з надання психіатричної допомоги та реабілітації» виникли проблеми недофінансування. Зокрема, через невстановлені НСЗУ тарифи наразі не відомо, як заклад буде фінансуватися у 2021 році. Щоб забезпечити надання послуг, керівництво установи звернулося до облради з проханням про  виділення додаткових коштів з регіонального бюджету.

Як зазначив заступник голови облради Геннадій Фукс, питання додаткового фінансування закладу з бюджету області потребує ретельного вивчення. Адже кількість дітей, що проходять лікування в санаторії зменшилася, а дефіцит закладу зростає.  Зокрема, підкреслив Геннадій Фукс, необхідно розробити детальний фінансовий план для підприємства, який дозволить збільшити кількість груп для маленьких пацієнтів та внаслідок  цього отримати збільшення фінансування від НСЗУ у 2022 році.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
13.04.2021