При Запорізькій обласній раді запропонували створити відкритий майданчик для вирішення екологічних проблем

Під час засідання постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування сьогодні підіймали питання щодо створення екологічної платформи «Екокрай», а також системи геоінформаційних данних.

 Голова постійної комісії Ігор Чумаченко повідомив присутнім про ініціативу членів комісії започаткувати спеціальну відкриту платформу при облраді, яка збиратиметься двічі на місяць для вирішення найактуальніших проблем області у сфері екології. Її учасниками стануть 25 осіб – представники медичних і освітніх закладів та активісти.

Начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим звернувся до присутніх  з пропозицією профінансувати проєкт створення обласного кадастру, який буде містити найрізноманітніші дані з територій. Це буде свого роду інтерактивна мапа з детальною інформацією про адміністративно-територіальні одиниці та їх володіння. Доступ до ресурсу матимуть різні департаменти, які і будуть вносити інформацію відповідно до своїх галузей підпорядкування. Період розробки – 3 роки, необхідне фінансування – 8,93 млн грн, з яких 2,2 млн грн необхідні вже у цьому році. Із запланованих коштів 450 тис грн підуть прикладне програмне забезпечення, 1 млн грн – оцифрування даних, 600 тис грн – система захисту програми та матеріально-технічного забезпечення та ін. Програма буде у відкритому доступі для громадян. Варто зазначити, що деякі ОТГ вже розробили власні кадастри. Члени комісії підтримали проєкт у частині виділення коштів на розробку програмного забезпечення та направлять відповідне звернення до обладміністрації з рекомендаціями віднайти фінансування.

Крім цього, депутати розглянули питання порядку денного та внесли до переліку об’єктів, що можуть бути профінансовані з обласного фонду охорони навколишнього середовища, низку пунктів. А деякі навпаки - направили на доопрацювання і взяли їх на контроль. Після виїзних перевірок члени комісії знову повернуться до їх розгляду на наступних засіданнях.

Нагадаємо, що розмір екофонду Запорізької області в 2021 році – майже 108 млн грн, а заявок на фінансування уже надійшло на суму близько 1,5 млрд грн. Тому депутати дуже прискіпливо вивчають кожне питання й надають перевагу  першочерговим потребам.

Під час засідання знову постало питання щодо каолінового кар‘єру у Вільнянському районі. На що голова комісії Ігор Чумаченко запевнив присутніх, що ситуація контрольована. Створена раніше комісія при ЗОДА працює та шукають рішення виходу з кризової ситуації, тим більше він сам увійшов до її складу разом із колегою Олексієм Кравчуном. По усім спірним ситуаціям члени комісії доповідатимуть на наступних зустрічах.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
17.02.2021