Проєкт «Поліцейський офіцер громади» отримав позитивний відгук у мешканців Запорізької області

Сьогодні за участі першого заступника голови облради Людмили Любім відбулася нарада керівництва ГУНП в Запорізькій області з дільничними офіцерами територіальних громад.

Нагадаємо, що 6 березня цього року між головами територіальних громад  Запорізької області та Головним управлінням Національної поліції було укладено меморандум щодо співпраці та старту проєкту «Поліцейський офіцер громади». Це наступний крок у реформі Національної поліції. Як зазначають у самій службі, його основна мета - забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там.

Участь у засіданні взяли представники сорока громад області. На початку заходу начальник ГУНП в Запорізькій області Микола Лушпієнко озвучив головні здобутки та деякі недоліки, які вже є наразі за результатами роботи.

За даними фахівців національної поліції за 10 місяців роботи офіцерів у громадах довіра до правоохоронців підвищилася і склала 65%. Для порівняння: у громадах, де не діє проєкт, довіра до органів правопорядку складає 40%.

Сьогодні «Поліцейський офіцер громади» діє на території 21 територіальної громади і налічує 32 працівники поліції. До кінця року навчання мають закінчити ще 37 випускників, які працюватимуть у 9-ти громадах регіону.

Аналіз звернень громадян на спеціальну лінію 102 показав, що за період роботи офіцерів на місцях, кількість звернень зменшилася на 10 %. Це свідчить про рівень довіри громадян саме до  поліції у  власній  громаді.

Людмила Любім від депутатського корпусу та голови обласної ради висловила слова підтримки у реалізації проєкту та закликала тергромади активніше долучатися до нього та скористатися вже напрацьованим досвідом:

-Ми усі одна велика Запорізька громада і від нас залежить, в якому безпековому просторі будуть жити наші громадяни і наші діти. Громади сьогодні ще трансформуються і створювати комфорт і затишок для їхніх мешканців ніколи не пізно, - відзначила вона.

Наприкінці заходу присутні представники громад поставили актуальні питання керівництву ГУНП, а деякі цікавилися тим, як долучитися до  проєкту та можливостями фінансування задля його реалізації.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.09.2021