Постійна комісія обласної ради з питань бюджету підтримала комунальні медичні заклади в процесі реформування

В ході засідання профільної комісії депутати розглянули низку питань фінансового характеру, зокрема, й щодо порядку складання та затвердження фінансових планів для створених комунальних некомерційних підприємств, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області галузі охорони здоров’я.

За словами начальника управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату облради Оксани Клиби, фахівці управління разом з керівниками медичних закладів попередньо брали участь в навчальних семінарах, які проводились Національною службою здоров’я, спільно відпрацювали Порядок складання фінансових планів. Затвердження запропонованого Порядку рішенням сесії обласної ради дозволить створеним комунальним некомерційним підприємствам просунутися у впровадженні чергового етапу медичної реформи й перейти з 1-го квітня на фінансування медичних послуг через Національну  службу здоров’я України. Нагадаємо, що рішенням 34-ї сесії облради, були створені 18 обласних КНП з охорони здоров’я. Присутні на засіданні члени постійної комісії з питань бюджету одноголосно підтримали рішення про те, аби винести запропонований Порядок складання та затвердження фінансових планів для КНП на розгляд чергової сесії облради.

Крім того, депутати розглянули питання щодо забезпечення Запорізької області  лікарськими засобами та медичними виробами, які закуповуються за рахунок коштів державного бюджету за період 2018-2019 років. Відповідне звернення до Кабінету міністрів та Міністерства охорони здоров’я України депутати планують винести на розгляд пленарного засідання.

Серед низки питань порядку денного засідання постійної комісії з питань бюджету депутати також зосередили увагу на фінансових потребах комунальних підприємств, зокрема, КП «Універс», КП «Запорізький обласний центр охорони праці», КП «Газета Запорізька правда», КП «Облводоканал» та розглянули профільні питання й звернення, які надійшли до постійної комісії з питань бюджету. Депутат обласної ради Геннадій Фукс акцентував увагу на необхідності отримати зведену інформацію щодо потреб у фінансуванні комунальних підприємств, установ та закладів з обласного бюджету в поточному році. А депутат обласної ради Василь Хвостак поінформував колег про результати роботи робочої групи з вивчення питання збільшення обсягу фінансування Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017–2020 роки.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
12.02.2020