Попереджати лісові пожежі легше ніж ліквідовувати їх наслідки

Таку позицію обласної ради висловив заступник голови ради Владислав Куценко під час робочої поїздки до Запорізького району, де він оглянув територію поблизу Крутоярівського  лісництва.

Через обрив лінії електропостачання на території одного з дачних кооперативів нещодавно виникла пожежа. Спільними зусиллями співробітників МНС та Крутоярівського лісомисливського господарства, вогонь, що палав на площі близько 0,3 га вдалось загасити. До прибуття рятувальників працівники лісогосподарства  в оперативному порядку створили мінералізовану смугу, що  вберегло від займання  хвойного лісу.

За даними ДСНС Запорізької області з початку року рятувальники ліквідували 848 пожеж у природних екосистемах, які заподіяли шкоди природному навколишньому середовищу на площі 285 га. На території лісгоспів вогнеборці цьогоріч ліквідували 1 пожежу. Водночас за аналогічний період минулого року таких загорянь було 23.

На переконання Владислава Куценка, площі лісових територій, що постраждали від вогню  та розмір збитків завданих лісовими пожежами можна зменшити завдяки посиленню роботи  зі створення мінералізованих смуг. 

-Питання лісових пожеж є більш ніж актуальним для Запорізької області. Наш регіон посідає останнє місце в Україні за площею залісення, тому нехтувати цією проблемою не можна. Нажаль, в цьому році програма створення мінералізованих смуг не була підтримана, але я впевнений, що наступного року ми більш виважено підійдемо і до фінансування програм залісення території Запорізької області, і до програм створення мінералізованих смуг, які дозволяють ефективно запобігати розповсюдженню лісових пожеж. Адже попереджати пожежу завжди легше та економічно вигідніше, ніж ліквідовувати її наслідки, - зазначив Владислав Куценко.

Владислав Куценко також ознайомився з матеріально-технічною базою  Запорізького лісомисливського господарства «Крутоярівське лісництво», зокрема оглянув техніку за допомогою якої гасяться лісові пожежі. Вік деяких автомобілів перевищує 45 років. Владислав Куценко пообіцяв сприяння обласної ради у питаннях  оновлення матеріально-технічної бази Крутоярівського лісництва та лісомисливських господарств області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради    

 

Дата публікації: 
13.08.2021