Олена Жук взяла участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Засідання відбулося у Запоріжжі, з допомогою онлайн зв’язку до участі в обговоренні долучилися представники Кабінету Міністрів, профільних служб, керівники територіальних громад регіону.

В ході засідання учасники розглянули ключові питання та проблеми, пов’язані з підготовкою до деокупації населених пунктів області, розмінуванням, евакуацією населення, відновленням державних послуг та соціальних виплат на ТОТ тощо.

Наразі лінія фронту у Запорізькій області становить 130 кілометрів, 43 населених пункти знаходяться в зоні постійних обстрілів та бойових дій. При цьому, за час проведення контрнаступу 5 населених пунктів вже звільнено. Відвойовування територій відбувається складно, а тому важливою залишається підтримка наших військових. За даними ЗОВА, на підтримку ЗСУ направлено 900 млн грн з місцевих бюджетів.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук зауважила на важливості евакуації людей з прифронтових територій, особливо дітей, адже безпека громадян – це одна з першочергових задач. Наразі на території, де ведуться бойові дії залишаються менш як 10% мешканців. Їх евакуація триває.

Учасники наради також обговорили технічні умови для відновлення українського мовлення на ТОТ, створення мережі теле- та радіо зв’язку. Особливу увагу акцентували на розмінуванні, запобіганню й ліквідації надзвичайних ситуацій.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
13.09.2023