Олена Жук обговорила з представницями міжнародного проєкту перспективи працевлаштування жінок, постраждалих від насильства

Процес створення у Запорізькій області соціального підприємства з робочими місцями для постраждалих від домашнього насильства жінок вийшов на фінальну стадію.

Сьогодні з ініціаторками та учасниками цього проєкту зустрілася голова обласної ради Олена Жук. На початку літа в обласній раді відбулася перша презентація ініціативи «Розірви коло. Women career hub». Головне завдання цього проєкту – допомогти жінкам, які постраждали від домашнього насильства, влаштуватися на роботу та отримати фінансову незалежність.

Сьогодні представниці усіх сторін, залучених до проєкту, зустрілися з головою обласної ради. Вони обговорили хід його реалізації та можливості співпраці з обласною владою у питаннях створення робочих місць для жінок, які перебувають у складних життєвих обставинах. Як розповіли ініціаторки та учасниці ініціативи, запоріжанки проявили велику зацікавленість у створенні соціального бізнесу. Це підтверджує кількість заявок, поданих на конкурс. Наразі за можливість отримати кошти на створення соціального бізнесу змагаються дві ідеї: виготовлення принтованої брендованої продукції та розробка сувенірів, зокрема тривимірних моделей історичних місць.Переможець зможе започаткувати стартап, обов’язковою умовою якого буде працевлаштування жінок, постраждалих від домашнього насильства.

Фінансова незалежність – це реальна можливість для жінки позбутися кривдника у родині та розпочати своє життя з початку, переконані фахівці. Як розповіла директор притулку «Затишна домівка» Наталя Адаменко, у її закладі покладають великі надії на цей проєкт. Адже 44% родин, що перебували у притулку, – це жінки з дітьми. Вони тікають від насильства у родині та в першу чергу потребують фінансової стабільності та роботи. 

Проєкт має велику соціальну вагу та отримає всебічну підтримку від обласної влади на усіх етапах його реалізації, запевнила учасниць зустрічі голова обласної ради Олена Жук. За її словами, завдяки збільшенню представництва жінок в обласній владі, змінюється відношення до багатьох питань. В тому числі до проблем, на які раніше закривали очі – насильство у родині, проблеми працевлаштування жінок з дітьми або жінок, що перебувають у складних життєвих обставинах.

- Жінки дійсно змінюють владу. Кількість жінок в обласній раді зростає. Це дає нам надію на те, що проблеми, з якими стикаються жінки, будуть вирішуватися більш ефективно. Ми вітаємо усі ініціативи, спрямовані на ці зміни та потребуємо нових креативних ідей. Тому мої двері для вас завжди будуть відкриті, будемо підсилювати комунікацію та разом розв’язувати питання, які дійсно турбують наших жінок, – зазначила Олена Жук.

Голова облради також запропонувала учасницям зустрічі долучатися до проєктів, які реалізує Запорізька обласна рада. Вже восени відбудеться круглий стіл з обговорення можливостей створення власного бізнесу в регіоні. Також обласній владі цікавий досвід роботи з міжнародними організаціями та залучення грантових коштів до реалізації соціальних програм.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
12.08.2021