Обласна рада підтримує територіальні громади у розв’язанні проблемних земельних питань

У  лютому цього року Запорізька обласна рада звернулась до прокуратури, СБУ та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру  щодо з’ясування обставини передачі трьом фізичним особам  в довготривалу  оренду  під городництво 2,5 тис га земель.

Йдеться про передачу ділянок великою площею у Мелітопольському, Бердянському, Запорізькому та Василівському районах. Крім того, землі були передані в оренду без відома територіальних громад на позаконкурсній основі і вже після прийняття на державному рівні рішень про деякі заходи щодо прискорення реформ  у сфері земельних відносин.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру надіслала обласній раді відповідь. У ній зокрема надано інформацію про те, що  Держгеокадастром  листом до  головних управлінь  відомства в областях та м.Києві зазначено, що  договори про передачу в оренду земельних ділянок для  городництва у розмірі, який явно перевищує розмір, необхідний для задоволення власних потреб орендаря у продукції городництва, мають ознаки правочину, що  вчинені з метою, що завідомо суперечать інтересам держави (частина третя статті 228 ЦКУ), що є підставою для визнання його недійсним.  

-Цей документ – інструмент, що відкриває шлях до повернення землі. Громади отримали реальну можливість повернути десятки земельних ділянок, які  без їх відома були передані в оренду на 30 і більше років особам, які не мають жодного відношення ані до громад, ані до сільського господарства в цілому. Цей документ стане однаково в нагоді як керівникам громад, які перебувають в судовому процесі , так і тим, хто тільки готує судові позови, - зазначив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко.

Найближчим часом керівникам  територіальних громад всіх 5 районів Запорізької області направлять листи з копією даної відповіді. В судах він стане вагомим аргументом на користь рішення, щодо повернення землі у власність громад, - переконаний Владислав Куценко.     

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
17.09.2021