Обласна рада налагоджує зв’язки з запорізькими вишами

Заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс та представники депутатського корпусу відвідали Запорізький національний університет, де обговорили плани співробітництва науковців та регіональної влади.

Минулого тижня в Запорізькій обласній раді відбувся круглий стіл «Роль наукового потенціалу для здійснення сталого регіонального розвитку». Представники обласної влади та запорізьких вишів домовилися про співпрацю у питаннях розвитку регіону. Зокрема, ректор Запорізького національного університету, депутат обласної ради Микола Фролов запропонував презентувати надбання та розробки запорізьких вишів, які можуть стати в нагоді при розробці стратегій розвитку громад та регіону й обласних програм.

Саме це питання стало наріжним під час відвідування представниками обласної ради Запорізького національного університету. Микола Фролов  розповів про історію та сьогодення вишу, в якому навчається 17 тисяч студентів, та провів екскурсію університетом. 

Серед розробок, які можуть бути цікавими запорізькій владі, може стати реалізація програми з енергозаощадження, що впроваджується у ЗНУ. За словами ректора, наразі виш економить майже 30% на опаленні завдяки цим заходам. І це не лише завдяки розробці науковців ЗНУ, яка дозволяє регулювати температуру у приміщеннях, спираючись на температуру повітря на вулиці, а й завдяки вікнам, виробництво яких налагоджено в університеті. Ця розробка може бути цікава для міських лікарень, шкіл, соціальних закладів, переконаний Микола Фролов. Також університет має низку цікавих напрацювань в напрямку очищення питної води.   

Крім цього, депутати обласної ради та науковці обговорили проблемні питання реформування середньої освіти регіону та дійшли спільної думки про необхідність створення у Запорізькій області Ради стейкхолдерів реформи середньої освіти.

- У зв’язку з необхідністю виконання норм закону про середню освіту, яка передбачає нову структуру закладів середньої освіти, я вважаю, що було б корисним мати в області таку Раду, яка буде розглядати весь спектр стратегічних і поточних питань, пов’язаних з цим процесом, - зазначив Микола Фролов.

Як підкреслив, підбиваючи підсумки, заступник голови обласної ради Геннадій Фукс, такі зустрічі науковців та представників обласної ради мають стати регулярними, адже рішення влади мають спиратися та орієнтуватися на професійну та наукову експертизу представників запорізьких вишів.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
18.05.2021