Обласна рада має допомагати громадам у створенні проєктів для участі у державних програмах

Таку думку висловили депутати під час виїзної наради постійної комісії з питань екології у с.Новоолександрівка Запорізького району. Вже декілька років тут реконструюють систему водовідведення.

Сьогодні тут кипить робота – прокладають  каналізаційні труби. 2 млн грн на реалізацію цього етапу виділили з бюджету громади, 11,3 млн грн передбачили в обласному бюджеті. Та вартість проєкту в цілому значно вища. Тож депутати обласної ради, ознайомившись із ходом робіт, висловили пропозицію про залучення додаткових коштів на реалізацію проєкту з Державного фонду регіонального  розвитку (ДФРР).

-Головна мета Запорізької обласної ради – сприяти і навчати громади, як правильно писати ці проєкти. Обласна влада має стати не тільки координатором, а й організатором такої роботи, щоб громади подавали якісні проєкти відповідно до вимог ДФРР, - переконаний голова постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Ігор Чумаченко.

Також в рамках виїзного засідання комісії депутати побували у с.Юліївка Новоолександрівської сільської ради. У селі немає питної води, тож його жителі вже багато років або купують воду, або користуються водою з колодязів та свердловин. Та якість такої питної води не відповідає нормативам, адже поруч із селом знаходиться відстійник алюмінієвого заводу. Шкідливі речовини псують ґрунтові води й негативно впливають на екологічну ситуацію на цій території. Для участі в засіданні депутати запросили представників КП «Облводоканал» та обговорили разом з жителями села, головою громади можливість підключення населеного пункту до водопровідних мереж комунального підприємства.  Це можна зробити, проложивши водогін із сусіднього села Шевченківське. Та реалізація такого проєкту можлива лише за умов додаткового фінансування, тож депутати вкотре висловили необхідність підтримати територіальну громаду у підготовці проєктів для участі в державній програмі.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради  

 

 

Дата публікації: 
11.06.2021