Новий екологічний проєкт дозволить ефективно боротись із несанкціонованими сміттєзвалищами

Ініціатива передбачає не просто вивіз сміття, а комплекс заходів щодо запобігання появі стихійних смітників у майбутньому.

За підтримки Запорізької  обласної ради на реалізацію проєкту з ліквідації стихійних звалищ на території Михайлівської територіальної громади   Запорізького району забюджетовані  3,8 млн грн. Заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко разом з депутатом Вячеславом Колесниковим та керівництвом Михайлівської ТГ провели виїзну робочу нараду щодо реалізації цього проєкту та ознайомились з ситуацією, яка  склалася поблизу села Богатирівка - близько  кілометра узбіччя місцевої дороги перетворилось на стихійний смітник.   

-Просте прибирання стихійних звалищ ситуацію, на жаль, не вирішує. Практика доводить, що прибрана територія залишається чистою не більше кількох днів, після чого смітники знову з’являються на тому ж самому місці. Наша ж мета – розв’язати  проблему остаточно. І саме на це спрямований комплекс заходів, який реалізовуватиметься спільними зусиллями обласної ради та Михайлівської громади, - зазначив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко.

Реалізація проєкту передбачає очищення територій та рекультивацію земельних ділянок на місці звалищ. Крім того, вздовж узбіччя проїжджої частини, яке власники навколишніх дачних ділянок та місцеві жителі  чомусь вирішили перетворити на стихійні смітники,  встановлять огорожу, попереджувальні знаки щодо заборони на викид сміття  та камери відеоспостереження, які фіксуватимуть порушників заборони. Безпосередньо на території дачних кооперативів, звідки здебільшого і везуть сміття, з’являться спеціальні сміттєві майданчики з баками для роздільного збору. Представники дачних кооперативів найближчим часом мають визначитись  з місцем їх розташування.  

-Надалі місцева громада візьме на себе зобов’язання щодо підтримки сміттєвих майданчиків в належному стані, регулярного вивозу сміття з території дачних кооперативів та відповідатиме за дотримання чистоти на розчищених ділянках. З керівництвом громади вже досягнуто відповідні домовленості. Також є домовленість з правоохоронцями та небайдужими місцевими жителями, які деякий час посилено патрулюватимуть розчищені від стихійних смітників ділянки. Ті, хто ігноруватимуть заборону на викид сміття - притягуватимуться до адміністративної відповідальності, - наголосив Вячеслав Колесников, ініціатор цього проєкту.

Реалізація ініціативи має остаточно розв’язати проблему повторного  виникнення стихійних сміттєзвалищ навколо Богатирівки. У депутатському корпусі сподіваються, що такий підхід застосовуватимуть і в інших територіальних громадах області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
04.08.2021