Нове ім’я та захист від підтоплення: чого потребує Запорізький обласний краєзнавчий музей у ювілейний рік дізнавалися депутати облради

Цього року КЗ «Запорізький обласний краєзнавчий музей» відзначає 100-річний ювілей. Чим живе музей у ювілейний рік та якої підтримки потребує від обласної влади дізнавалися заступник голови обласної ради Геннадій Фукс та депутати Олег Каліман, Олег Ніколенко, Алевтина Лепетченко та Аскад Ашурбеков.

Виїзна нарада за участі депутатів Запорізької обласної ради та керівництва музею відбулася сьогодні безпосередньо у приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Як розповів його директор  Юрій Спіцин, сьогодні заклад робить усе можливе, аби подолати наслідки карантинних обмежень, які вводились через COVID-19. До цього кількість відвідувачів музею складала понад 70 тисяч людей на рік. Але через локдауни ця цифра в останні два роки значно знизилася.

Але зараз, за словами Юрія Спіцина, ситуація налагоджується. Для цього краєзнавчий музей відкриває нові експозиції, які з задоволенням відвідують запоріжці, що скучили за музейним життям.

Серед останніх виставок, що викликали збільшення потоку відвідувачів – «Меноніти: раціоналізм зі смаком», яка відкрилася у липні. Вже найближчим часом розпочне роботу експозиція «Легенди запорізького спорту».  А до ювілею планується виставка, присвячена засновнику та першому директору музею – історику та краєзнавцю Якову Новицькому.

Серед питань, що потребують підтримки Запорізької обласної ради, за словами керівника,  перейменування комунального закладу та виділення коштів на ремонтні роботи, які убезпечать будівлю музею від підтоплення.

Нагадаємо, що з ініціативою про перейменування музею виступив колектив закладу, який запропонував присвоїти йому ім’я Якова Павловича Новицького. Цю ініціативу вже схвалила профільна комісія облради, а також відбулися відповідні громадські слухання. Кінцеве рішення мають  ухвалювати  на засіданні сесії обласної ради.

Що стосується ремонтних робіт, то за словами керівника закладу, в першу чергу необхідно розв’язати питання ремонту даху, який тече під час злив.

Депутати облради детально обговорили перспективи розвитку закладу та запевнили, що обласний краєзнавчий музей залишатиметься у центрі уваги обласної влади.

-Сторіччя – поважна дата. Враховуючи важливість музею для Запоріжжя та області й гостроту проблеми, необхідно розглянути можливість фінансування ремонтних робіт вже у поточному році, щоб ювілей музей відзначав у безпечних та комфортних умовах, – зазначив, підбиваючи підсумки, заступник голови обласної ради Геннадій Фукс.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
04.08.2021