Нарада УАРОР зібрала представників обласних і районних рад з усієї України

До обговорення та аналізу найактуальніших питань діяльності рад  долучилася  й Запорізька обласна рада.

Модератором онлайн-наради виступив Президент Асоціації Сергій Чернов. Учасники розглянули ряд важливих питань, серед яких: позиції УАРОР у процесі позапарламентських публічних консультацій щодо тексту змін до Конституції України в частині децентралізації; результати участі УАРОР в Консультаційній раді з питань місцевого самоврядування при Голові ВРУ 11 травня цього року; роль та місце районних рад в системі організації територіальної оборони й інше.

Запорізьку обласну раду представила начальник управління з питань мiсцевого самоврядування та реформування адміністративно-територіального устрою облради Юлія Клименко:

-Дуже важливо уже зараз напрацьовувати усі необхідні зауваження від місцевих і обласних рад. Адже вже найближчим часом будуть реалізовані конституційні зміни у законодавстві щодо децентралізації. І саме ми маємо відстоювати права наших громадян і громад та надавати такі рекомендації, що максимально забезпечать найліпші умови життя запоріжців,- прокоментувала Юлія Клименко.

Після реформування адміністративно-територіального устрою, органи державного самоврядування кожної з областей, міст і  територіальних громад мають сьогодні багато питань і невирішених проблем. Найактивніше обговорення викликали питання фінансування райрад, реформування медичної галузі та закон України «Про місцеві державні адміністрації» у контексті повноважень префектів.

Також учасники обговорили й організаційні питання: вже наступного тижня буде сформовано склад нового Правління УАРОР.  Воно  формується за принципом рівного представництва регіонів, тому від кожної області – один представник обласної ради та один представник районної ради. Кожна з областей в обмежений строк має визначитися з кандидатурами до складу Правління Асоціації.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
25.05.2021