Надсучасне обладнання для променевої терапії в обласному онкодиспансері встановили у рекордно короткі строки

Наразі завершується оформлення дозвільних документів у Державній інспекції ядерного регулювання та навчання спеціалістів, які працюватимуть на лінійному прискорювачі.

Сьогодні перший заступник голови обласної ради Людмила Любім та заступник голови обласної ради Владислав Куценко відвідали КНП «Запорізькій регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради й перевірили стан готовності обладнання.

Людмила Любім нагадала, що ініціатива в галузі боротьби з онкологією у Запорізькій області з’явилася ще у 2018 році. Тоді все розпочалося із придбання сучасного обладнання для променевої терапії, встановлення якого було неможливе без нового бункера. Придбати обладнання й збудувати нове приміщення для радіопроминевої терапії вдалося лише за 2 роки.

- Депутати обласної ради минулої каденції -  Ярослав Криль, Юрій Ружин та інші депутати, активно долучилися до цієї справи, щоб лінійний прискорювач був тут, у нашій лікарні і в рекордно стислі строки. Від імені громади я хочу подякувати і депутатам обласної ради минулої каденції, і народним депутатам, які надавали нам допомогу, і місцевим громадам. Сподіваюсь, що народні депутати підтримають подальшу реалізацію цього проєкту, бо Запорізька область потребує 5 таких прискорювачів, - підкреслила перший заступник голови обласної ради.

Владислав Куценко додав, що 18 березня депутати обласної ради восьмого скликання дали старт для придбання другого лінійного прискорювача для регіонального протипухлинного центру.

- 18 березня Запорізька обласна рада одноголосно підтримала рішення, яким дала старт підготовчим роботам для того, щоб для нашого центру був придбаний ще один лінійний прискорювач. Це буде фінансове навантаження і на обласний, і на державний бюджет, будемо шукати й додаткові джерела фінансування.  Ми повинні використовувати бюджетні кошти на покращення умов та якості медичних послуг і недопущення скорочення жодної посади лікаря, - сказав заступник голови облради.

Нагадаємо, вартість  лінійного прискорювача шведської фірми Elekta з комплексом обладнання для оснащення радіотерапевтичного відділення становить 65 млн грн. Основними джерелами фінансування є місцеві бюджети: обласний бюджет – 18,28 млн грн; міський бюджет Запоріжжя – 15 млн грн; міський бюджет м.Енергодар – 10 млн грн, а також державний бюджет – 21,57 млн грн (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій). Будівництво нового корпусу променевої терапії, яке розраховане на два лінійних прискорювача,  розпочалося у 2020 році. Його вартість становить понад 61 млн грн.

Як поділився директор КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради Михайло Єсаянц, близько 70% пацієнтів, які мають онкологічне захворювання, потребують променевої терапії. Новий прискорювач робить опромінювання лише уражених ділянок пухлини, що дозволяє лікарям проводити променеву терапію більш точно, мінімізуючи ризики для всього організму пацієнта. Для жителів Запорізької області цей сервіс буде безкоштовним. Додатковий функціонал новозбудованого корпусу – сучасний комп’ютерний томограф.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
15.04.2021