На території Запорізької області запущено унікальну систему накопичення енергії

Сьогодні в Енергодарі, біля Запорізької ТЕС, введено в експлуатацію першу в Україні промислову систему накопичення енергії. Цей проєкт – від компанії ДТЕК.

Запуск батареї потужністю 1 МВт символічно здійснили голова Запорізької обласної ради Олена Жук, генеральний директор ДТЕК Ільдар Салєєв та  виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук. На урочистому заході була присутня перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім.

Мета цього пілотного проекту – напрацювати досвід підключення і експлуатації подібних систем як для ДТЕК, так і для НЕК «Укренерго». ДТЕК готовий відкрито ділитися отриманим досвідом та знаннями для того, щоб зробити внесок в енергетичну трансформацію України.

Ресурс акумуляторів розрахований на 10-12 років. Система накопичення енергії здатна балансувати енергосистему, гарантуючи її гнучкість, забезпечувати миттєве регулювання частоти мережі та гарантувати стабільну якість електроенергії. Одне з її завдань – допомогти Україні синхронізуватися з європейською енергосистемою ENTSO-Е.

-Система накопичення енергії ємністю 2.25 МВт⋅год – інноваційний проєкт. Це глобальний тренд та майбутнє української енергетики. Попит на енергію буде зростати з кожним роком. Тож, ті, хто заздалегідь подбає про її накопичення, буде у виграші, - зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук і висловила впевненість, що цей проєкт буде вдалим і вже незабаром досвід перейматимуть провідні компанії Європи і світу.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
21.05.2021