Мінветеранів та УАРОР провели нараду щодо діяльності ветеранських регіональних освітніх центрів

Запорізьку обласну раду у нараді представила  голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Світлана Македонська.

Як зазначили посадовці Мінветеранів, метою діяльності центрів є працевлаштування ветеранів, а також розвиток підприємницької ініціативи. Вони також могли би стати координаційними центрами для соціалізації військових після повернення з фронту.

За словами Світлани Македонської, міністерство пропонує створювати такі освітні центри на базі вищих навчальних закладів, пропозиція Запорізької обласної ради – долучати навчальні заклади профтехосвіти.

-Матеріально-технічна база та досвід дозволяють включити в цей процес саме профтехосвіту, - переконана Світлана Македонська. – Це також дозволить збільшити контингент студентів протехучилищ, що стане поштовхом для їх подальшого розвитку. Разом з освітянами  слід також розробити відповідні навчальні програми, визначити форму підтвердження отриманої кваліфікації тощо.  Ще один важливий чинник – система надання другої освіти для ветеранів має відповідати запитам ринку праці.

Учасники наради також ознайомилися з досвідом реалізації пілотних проєктів регіональних освітніх центрів. Планується, що обласні ради  напрацюють свої пропозиції стосовно їх діяльності, які стануть основою для загальнонаціональної програми.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
17.01.2023