Кризова ситуація з водопостачанням у Дніпрорудному стосується усіх жителів області, - вважає перший заступник голови облради Людмила Любім

Мережа водовідвення у місті Дніпрорудне Василівського району потребує капітальної  реконструції, та, як виявилося, проблема криється не лише у відсутності фінансування необхідних робіт.

Із ситуацією розбиралися представники обласної влади разом із міським головою міста Дніпрурдне Євгенієм Матвєєвим та генеральним директором КП «Облводоканал» Сергієм Басанським. Очолила нараду перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, разом з нею до розв´язання кризової ситуації долучилися заступник голови облради Геннадій Фукс, депутати Микола Пастушенко, Ігор Чумаченко, Наталія Кругляк, Олександр Білий, а також  народний депутат України Юлія Яцик.

За інформацію, яку надав гендиректор КП «Облводоканал» Сергій Басанський, споруди та мережі водовідвенення у Дніпрорудному налічують декілька аварійних ділянок. Приміром, на мережі промислової зони, що пролягає уздовж стадіону «Гірник» і території гаражного коорперативу «Мир», з 2009 по 2021 рік зафіксовано понад 50 фактів руйнації залізобетонної труби з провалом грунту. Заміни потребує аварійна ділянка протяжністю 560 м. Ще одна аварійна ділянка, на якій виявлено провалля, пролягає під автошляхом Дніпрорудне-Балки-Енергодар. Крім того, провали грунту виявлені під мережею тепло- та газопостачання, що становить ризики для подальшої експлутації системи. Необхідно відновити також і головну каналізаційну насосну станцію – внаслідок довготривалої експлуатації споруди, обладнання та трубопроводи можуть вийти з ладу, - зазначають в Облводоканалі.

Усі перелічені проблеми потребують додаткового фінансування з обласного бюджету та, як виявилося, Дніпрорудненська міська рада не подовжила договір безоплатного користування (позички) комунального майна територіальної громади міста з КП «Облводоканал». Присутній на нараді міський голова Євген Матвєєв висловив переконання, що місто зможе утримувати мережі водопостачання та водовідведення самостійно. Щоправда, коштів на реконструкцію та ліквідацію перелічених аварійних ділянок у міському бюджеті немає, тож так само  розраховують на додаткову підтримку.

Виключення абонентів Дніпрорудного з мережі КП «Облводоканал» може призвети до збільшення тарифів для споживачів водопостачальника по всій області. Депутати обласної ради висловили сумнів щодо доцільності такого рішення, яке, на їх переконання, можна розглядати лише у сесійній залі, адже воно стосується всієї громади області.

- Питання водопровідної мережі міста Дніпрорудне може торкнутися споживачів КП «Облводоканал» по всій області. Вважаю, що нам необхідно скерувати зусилля на наступні кроки: не допустити аварійного колапсу в місті та розібратися з тим, хто, як і на яких умовах зможе забезпечити фінансування проєкту реконструкції каналізаційних мереж та його успішну реалізацію. Із цим не можна зволікати, тож наступного тижня сподіваюсь ми побачимо покроковий план дій щодо розв´язання кризової ситуації, - наголосила Людмила Любім.

Представники влади також обговорили можливі шляхи фінансування ліквідації аварійності мереж водовідведення у Дніпрорудному з обласного бюджету:

-Треба виписати дорожню карту, яка буде враховувати усі аспекти проблеми водовідведення у Дніпрорудному. Цю дорожню карту, я вважаю, має підготувати Департамент ЖКГ облдержадміністрації спільно з міською владою, разом з Облводоканалом, і винести її на розгляд профільних комісій облради. І потім вирішити питання виділення коштів з бюджету області на вирішення цих гострих питань, - підвів риску заступник голови облради Геннадій Фукс.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
17.05.2021