Краєзнавчий музей запрошує на знайомство з легендами запорізького спорту

З 6 серпня у Запорізькому краєзнавчому музеї відкриється виставка, яка розкаже  про досягнення запорізького спорту і присвячена 100-й річниці від дня народження видатного спортсмена, першого олімпійського чемпіона, нашого земляка – Якова Пункіна.

Саме Яків Пункін 1952 року на Олімпіаді в Гельсінкі виборов перше олімпійське золото Запоріжжю. У грудні цього року виповнюється 100 років від дня народження заслуженого майстра спорту з греко-римської боротьби, дворазового переможця  всесвітніх фестивалів: 1951 р. в Берліні і 1953 р. в Бухаресті, п'ятиразового  чемпіона СРСР. Людина-легенда з важкою, але і яскравою долею. На виставці представлені унікальні експонати – цеглина із концтабору в німецькому місті Меппен, де був ув’язнений Яків Пункін під час Другої світової війни, картина із зображенням в’язня, створена після звільнення, а також особисті речі – фото, грамоти, документи легендарного спортсмена.

до експозиції увійшли також  матеріали про розвиток запорізького спорту у 1920-30-і роки.

Справжня легенда запорізького та світового спорту – Леонід Жаботинський, дворазовий абсолютний олімпійський чемпіон з важкої атлетики в суперважкій ваговій категорії (1964, 1968). За спортивну кар’єру він встановив 19 світових рекордів. Про його спортивні успіхи розкажуть музейні експонати -  фотографії атлета і особисті речі, у тому числі подарунок американського важковаговика Норберта Шиманські.

Відвідувачі побачать спортивні булави Ольги Родіонової, володарки І Кубка світу з художньої гімнастики, заслуженого майстра спорту міжнародного класу. Запорізька гімнастка була членом збірної команди СРСР, стала двократним срібним призером чемпіонату світу, призером чемпіонату Європи у 1980-і роки.

Окремі експонати розповідають про розвиток масового спорту у Запоріжжі. Так, на виставці представлені: тенісна ракетка та м’ячі Івана Cироватки, майстра доменної печі, Заслуженого металурга України.

Серед ігрових видів спорту в Запоріжжі  в усі часи особливо популярний гандбол. На виставці представлені фото і нагороди чемпіонів ХХІІ Олімпійських ігор О. Рєзанова і С. Кушнірюка.

Всього на виставці відвідувачам представлять близько 150 експонатів.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
05.08.2021