Керівники Запорізької обласної ради провели робочу зустріч з представниками НСЗУ

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук, заступник голови Владислав Куценко та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Наталія Авраменко зустрілись з директором Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталією Будяк та представниками Національної служби здоров’я України. Обговорювалась ситуація щодо укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій між обласними закладами охорони здоров’я та НСЗУ. На сьогодні такі контракти мають лише 4 медустанови. Решта медичних закладів отримали лише підтвердження про укладання договорів або відмови, через що не можуть  планувати обсяги надаваних послуг.

Особливості і обсяги контрактування медичних закладів Запорізької області знаходяться на особистому контролі голови Запорізької обласної ради Олени Жук.

- Комунальні медичні заклади Запорізької області мають унікальні ресурси і технології для надання якісних медичних послуг населенню. І ми зацікавлені в тому, аби Національна служба здоров’я України не тільки своєчасно і в повному обсязі укладала угоди і фінансувала договори про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій, а й розглядала можливості наших спеціалізованих закладів. Це – і госпітальне відділення для ветеранів, і комплексна реабілітація дітей з аутизмом, інші ексклюзивні медичні послуги, - зазначила Олена Жук.

- У вівторок на засіданні комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства ми звернулись  до Кабінету Міністрів України з приводу кричущої ситуації, що склалась з контрактуванням медзакладів Запорізької області. Національна служба здоров’я України відреагувала достатньо швидко. Наталія Будяк погодилась з озвученої нами позицією щодо недопущення колапсу у роботі системи охорони здоров’я області та необхідністю якнайшвидшого фінансування медичних закладів Запорізької області. Ми не можемо допустити затримок з виплатами зарплат лікарям та медперсоналу. Тож, до кінця квітня питання з контрактуванням має бути вирішеним, - відзначив Владислав Куценко.

Під час робочої зустрічі голова профільної комісії Наталія Авраменко підняла питання щодо створення філії НСЗУ в Запоріжжі. Це дозволить медустановам області швидше та ефективніше вирішувати проблемні питання.

- Питання комунікації є надважливим. Тож, ми готові створити всі умови, аби такий підрозділ з’явився в Запоріжжі, і керівники наших медустанов задля вирішення робочих питань не їздили до сусіднього Дніпра, а мали можливість обговорювати їх на місцях,  - наголосила Наталія Авраменко.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
23.04.2021